Жовтень 06, 2020
Keep Media Good — позитивний вплив суспільних мовників
Історія проєкту
2017 року Європейська мовна спілка ініціювала кампанію Keep Media Good. Суспільні мовники Європи (Ірландії, Франції, Італії, Португалії, Словенії, Іспанії, Бельгії та Латвії) об’єдналися в спільному проєкті заради однієї мети — розповісти історії людей, долю яких змінили сюжети суспільного телебачення.
Концепція кампанії в тому, аби показати, що суспільні медіа можуть бути силою для позитивних змін — «Суспільні медіа мають позитивний вплив на нас». Ролики розповідають реальні історії, що фокусуються на темах, близьких до суспільних мовників, соціально-благодійної сфери та важливих цінностей. Згодом інші члени ЄМС поширили відео цієї кампанії на своїх телевізійних та соціальних медіаплатформах. Загалом у країнах-учасницях кампанії відбулося понад 5 тисяч телепоказів роликів.
Читайте також: Теле- та радіоаудиторія європейських суспільних мовників зростає — дослідження ЄМС
«Keep Media Good — цікава ініціатива Європейської мовної спілки, яка дає змогу всім мовникам-членам відчути себе частиною великої команди, котра працює на загальноєвропейський результат. Для того щоб люди розуміли важливість суспільних мовників й особливості контенту, який вони створюють.
Для останньої цьогорічної промокампанії я залюбки долучився до пошуку сюжетів UA: Суспільне мовлення на запит ЄМС — дитячий контент під час COVID-19. Ми назбирали чимало відеоматеріалу, який справді відповідав запитові», — коментує участь Суспільного в кампанії виконавчий продюсер творчого об’єднання розважального мовлення телеканалу UA: ПЕРШИЙ Станіслав Мєдвєдєв.
З 2018 року до кампанії приєдналося ще кілька учасників, серед яких і UA: Суспільне мовлення. Департамент закордонного співробітництва власними силами переклав, озвучив та протитрував 31 ролик.
«Проморолики цих кампаній передусім мали на меті показати, як саме суспільні мовники реагують на кризу в суспільстві, зокрема щодо дитячої освіти, змінюючи свій контент для більшої підтримки освітян і батьків, а також підкреслити важливість та надійність саме СМ для всієї аудиторії в часи загальної розгубленості, паніки й зневіри. Третій проморолик — у створенні якого взяли участь оркестранти багатьох європейських музичних колективів при суспільних мовниках — через спільне виконання музичного твору демонструє єдність як окремих людей, так й організацій-мовників у період пандемії і пов'язаних із нею вимушеного дистанціювання та фізичної роз'єднаності.
Такі заходи підтримують кожного з нас і показують, що суспільне мовлення може й має стати опорою для багатьох. У цьому ми одностайні з усіма європейцями», — зазначила координаторка кампаній КМГ 2020 року Анна Орленко.
Читайте також: Європейська мовна спілка приєдналася до заклику захищати незалежність ЗМІ під час криз
Історія участі UA: Суспільне мовлення
«Восени 2017 року ми вперше отримали повідомлення про новий проєкт ЄМС — Keep Media Good. Він був незвичним для нас, оскільки промоцією суспільного мовлення ми не займалися ніколи, тому ми одразу почали обговорювати, як краще для компанії використати таку слушну нагоду. Адже лише на початку 2017 року Україна отримала свого суспільного мовника — UA: Суспільне мовлення. Ми разом з усією компанією розпочали тривалий шлях реформ і розуміли важливість Суспільного для країни», — прокоментувала участь Суспільного в кампанії заступниця директора департаменту міжнародного співробітництва UA: Суспільне мовлення Тетяна Сірук.
2019 року головним фокусом кампанії Keep Media Good стали соціальні медіа та три ключові дати: Міжнародний жіночий день, День свободи преси й Всесвітній день дитини.
Перша фаза кампанії-2019 — жінки в спорті — приурочена до Міжнародного жіночого дня й присвячена передусім Чемпіонату світу з футболу серед жінок. Це демонстрація жінок у спорті, а саме спортивних репортерок, ведучих та гравчинь.
«Щодо участі в тематичній промокампанії «Жінки в спорті» — робота нашого творчого об’єднання була зрозумілою і досить простою, адже в нас працює чимало жінок-редакторок, ведучих і репортерок. Крім того, тема гендерної рівності дедалі популярніша останніми роками, що для мене як для жінки — дуже важливо! Досягнення українських жінок у спорті також помітні й мають посідати почесне місце в загальному «медальному заліку» країни. Тому привертати увагу до цих питань важливо. Ми залюбки шукали красномовні відео, які відповідали запитові ЄМС щодо створення ролика», — сказала головна редакторка творчого об’єднання спортивних програм Олена Кузнєцова.
Читайте також: Досягнуті наразі результати UA: Суспільне мовлення є обнадійливими — Радка Бетчева
Друга фаза кампанії-2019, для якої Суспільний мовник надав відеоматеріали, присвячена Дню свободи преси. Репортаж кореспондента Суспільного «про вибори» з НСК «Олімпійський» додали до оригінального відео кампанії разом із репортажами провідних суспільних мовників Європи.
Третя фаза кампанії-2019 була присвячена Всесвітньому дню дитини, який світ відзначає 20 листопада. Саме цього дня 30 років тому ухвалили Конвенцію ООН про права дитини. У ролику Суспільне представило зірку Дитячого Євробачення від України — Софію Іванько.
Перша половина 2020 року позначилася одразу 3 новими роликами, створеними для підтримки аудиторії у зв’язку зі всесвітньою кризою, спричиненою пандемією COVID-19 і пов’язаним із нею карантином.
Мета цих відео — показати особливу роль суспільних мовників у наданні перевірених життєво важливих новин та освітнього контенту в умовах кризи.
Безпосередньо відеоматеріали Суспільного увійшли до:
- промо «Жінки у спорті» (2019);
- промо до Всесвітнього дня свободи преси (2019);
- ролику до Всесвітнього дня дитини (2019);
- «Основних новин» під час COVID-19 (2020);
- «Освітніх послуг» під час COVID-19 (2020);
- відеозапису спільного віртуального оркестрового виконання «Te Deum» (2020), у якому взяв участь і Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо — до Всесвітнього дня музики.