Липень 29, 2020
Теле- та радіоаудиторія європейських суспільних мовників зростає — дослідження ЄМС
Щотижня суспільне радіо охоплює 45% європейських громадян, а суспільне телебачення — 61%. Про це йдеться в щорічному дослідженні Європейської мовної спілки, у якому проаналізували тенденції теле- й радіоаудиторії 2020 року. Загалом європейці використовують теле- та радіопослуги до 6 годин на день — у середньому 2 год. 23 хв. радіо й 3 год. 32 хв. телебачення.
Читайте також: Європейська мовна спілка приєдналася до заклику захищати незалежність ЗМІ під час криз
Суспільне радіо забезпечує:
- 46% музики;
- 19% інформаційно-аналітичних програм;
- 13% регіонального контенту.
Суспільне телебачення забезпечує:
- 26% інформаційно-аналітичних програм;
- 19% художнього й розважального контенту;
- 16% культурно-освітніх програм.
У дослідженні зазначають, що під час кризи, спричиненої COVID-19, щоденний перегляд вечірніх новин на суспільних мовниках зріс на 20%, а серед молоді — на 44%. Адаптація мовників до зміни звичок споживання контенту довела свою ефективність: відтермінований у часі перегляд зріс на всьому континенті до 10% загального обсягу телеперегляду й понад 20% серед молоді.
Читайте також: На Суспільному завершився тренінг про стандарти інформаційної журналістики
Нагадаємо, Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.
Український суспільний мовник — телерадіокомпанія UA: Суспільне мовлення — є членом організації.