Новини компанії

Липень 28, 2020

Європейська мовна спілка приєдналася до заклику захищати незалежність ЗМІ під час криз

Європейська мовна спілка приєдналася до заклику Всесвітньої мовної спілки* захищати незалежність ЗМІ й свободу поглядів під час глобальних криз. 

У повідомленні йдеться, що незалежність ЗМІ є основою демократії та цінностей суспільних мовників світу, робота яких також базується на точності, підзвітності, неупередженості, найвищих стандартах журналістики й служінні інтересам усієї аудиторії. У період криз це підґрунтя ще вагоміше.

Читайте також: На Суспільному завершився тренінг про стандарти інформаційної журналістики

Професійна журналістика має вирішальне значення не лише в наданні точної та перевіреної інформації, а й в протидії фейкам і дезінформації, які поширюються під час криз та подеколи можуть загрожувати життю.

Уряди не мають використовувати надзвичайних заходів, запроваджених в умовах надзвичайних ситуацій — чи то пандемії, чи то протестних рухів — для підриву спроможності ЗМІ вільно повідомляти про них.

Водночас існують факти завдання шкоди журналістам під час їхньої роботи. Серед останніх задокументованих випадків — напад на кореспондентів під час протестів через смерть Джорджа Флойда в США.

Надзвичайні заходи також не мають бути приводом для обмеження обміну новинами й інформацією, життєво важливими для інформування та захисту громадян.

Читайте також: Онлайн-дискусія на Суспільному: як працювати ЗМІ під час місцевих виборів

Свобода ЗМІ безперешкодно повідомляти про події та право громадян на доступ до інформації для розуміння цих подій — основоположні засади для свободи слова й суспільства. Їх не мають порушувати за жодних обставин.

 

* ВМС — координаційний орган для радіомовних спілок, які представляють мережу радіомовних компаній у всьому світі. До ВМС належать Азійсько-Тихоокеанська мовна спілка (АТМС), Мовна спілка арабських держав (МСАД), Африканська мовна спілка (АМС), Карибська мовна спілка (КМС), Європейська мовна спілка (ЄМС), Міжнародна асоціація телерадіомовлення (МАМ) та Північноамериканська асоціація мовників (ПААМ).

 

Джерело — за посиланням