Новини компанії

Липень 27, 2020

На Суспільному завершився тренінг про стандарти інформаційної журналістики

18, 25 та 26 липня команда Суспільного проходила онлайн-тренінг «Стандарти інформаційної журналістики», який організувала Академія суспільного мовлення за підтримки партнерів*.

Читайте також: Онлайн-дискусія на Суспільному: як працювати ЗМІ під час місцевих виборів

Тренери Ігор Куляс й Олександр Макаренко провели вебінари в інтерактивній формі — розповіли про журналістські стандарти й влаштували з працівниками Суспільної студії та UA: КРИМ мозковий штурм і мініігри. Учасники редагували текст реального інформаційного повідомлення з погляду дотримання стандартів, а також переказували перенасичений термінами й штампами журналістський текст, щоб пересвідчитися у важливості стандарту доступності.

Упродовж трьох сесій учасники вдосконалювали знання про базові стандарти інформаційної журналістики: оперативність, точність та повноту інформації, баланс думок, відокремлення фактів від оцінок, а також важливість правдивості й доступності контенту.

«Тренінг був корисним, зрозумілим і цікавим. Навіть приємно було три години у вихідний посидіти й послухати. Сподобалося, що кожен стандарт пояснювали на реальних прикладах, журналістських матеріалах і подіях минулих років», — поділилася враженнями кореспондентка Суспільної студії Єлизавета Серватинська.

«Я щойно після університету, і цей тренінг умістив для мене підсумок усіх чотирьох років навчання. От головні пункти, які нагадала собі: не існує дурних запитань, є дурні відповіді; журналістові не слід чекати інфоприводу — говорити завжди є про що, головне розуміти, про що пишеш. Тренінг був справді корисний», — зазначила журналістка Суспільної студії Анастасія Поя.

 

Фотографувала Анастасія Мантач

* Вебінари проводять у межах проєкту підтримки суспільного мовлення в Україні, який фінансують Європейський Союз в Україні, Європейська Комісія (Генеральний директорат з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення) й Міністерство закордонних справ Німеччини. Також, аби підтримати трансформацію українського суспільного мовника, навчальний заклад DW Akademie співпрацює з благодійною організацією BBC Media Action. Мета проєкту — промоція суспільного мовлення завдяки створенню функціональної цифрової мультиплатформи ньюзрум та навчального центру Академія суспільного мовлення (Public Media Academy).