Вересень 24, 2020
Тільки Суспільне може гарантувати незалежність майданчика — Микола Чернотицький
Член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький на засіданні робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення АТ «НСТУ» в контексті інформаційної безпеки України при Комітеті гуманітарної та інформаційної політики 23 вересня розповів про:
- контент, що завжди залишатиметься власним виробництвом Суспільного мовника:
«Локальним проблемам — локальне рішення. Новини, суспільно-політичне токшоу, дискусійні та аналітичні матеріали — це те, що ми залишаємо в штаті й що має робити тільки Суспільний мовник, бо ми єдині, хто може гарантувати незалежність майданчика», — сказав Микола Чернотицький.
Читайте також: Командна робота всіх регіонів — філії Суспільного в умовах карантину працюють як єдина міжрегіональна платформа
- реалізацію нових проєктів на умовах аутсорсу:
«По-перше, в умовах COVID-2019 ми підтримуємо цікаві ідеї з регіонів від людей, які не працюють на Суспільному, але готові працювати, і так опосередковано створюємо робочі місця. По-друге, ми отримуємо якісний контент. По-третє, ми не займаємося утриманням великого штату — це нормальна практика, яка поширена у виробництві, наприклад литовського суспільного мовника», — сказав Микола Чернотицький.
- можливості для журналістів у регіонах створювати програми, які побачить уся країна:
«Дуже класний приклад — це Рівне. Коли команда, яка перебуває в Рівному, робить матеріали з журналістськими розслідуваннями для всієї країни. Їхній останній фільм «Сто років ізоляції» про історію з психдиспансерами — це феноменальна річ для української журналістики», — зазначив Микола Чернотицький.
Читайте також: Про реформу і якість контенту регіонального мовлення Суспільного — Світлана Остапа
- розвиток локального медійного ринку й фінансування регіональних проєктів:
«У 2018 році ми почали процес розвитку локального медійного середовища. У 2019 році було виготовлено вже дев’ять проєктів, у 2020 році до нас подалося сімдесят проєктів. Ми випустили за свої кошти двадцять, деякі з них уже вийшли в ефір. У 2020 році на регіональний контент, саме на аутсорсовий, було витрачено 7,5 млн гривень. Я б хотів, щоб ця цифра була не менше ніж 50 млн грн, щоб реалізувати ще більше ідей і вийти на нормальне виробництво, створити багато контенту в регіонах. Але чіткою позицією менеджменту НСТУ є те, що це має відбуватися на конкурсних засадах. Бо тільки конкуренція може забезпечити якість», — підкреслив Микола Чернотицький.
Нагадаємо, 2 грудня 2019 року Наглядова рада Суспільного затвердила Концепцію регіонального мовлення на 2020–2021 роки.