Новини компанії

Вересень 23, 2020

Про реформу і якість контенту регіонального мовлення Суспільного — Світлана Остапа

Голова Наглядової ради UA: Суспільне мовлення Світлана Остапа наголосила на тому, що в умовах реформування неможливо ухвалити одну Концепцію на 10 років, адже зміни потрібно впроваджувати залежно від реалій, у яких реформа відбувається.

Читайте також: Суспільний мовник висвітлює соціальні питання з повагою до людей — Світлана Остапа

Про це вона заявила 23 вересня на засіданні робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення АТ «НСТУ» в контексті інформаційної безпеки України при Комітеті гуманітарної та інформаційної політики. 

«Повернення до Радянського Союзу не буде, повернення до ОДТРК також не буде. Україна пообіцяла Раді Європи, що вона реформує державне мовлення. Багато пострадянських країн пройшли це перетворення — із державного на суспільне. Вони витратили на це двадцять і більше років. Зокрема, Балтійські країни, де реформа ще триває (з 1996 року). А від нас вимагають усе й одразу», — зазначила Світлана Остапа.

Світлана Остапа пояснила основні причини, чому Наглядова рада підтримала Концепцію регіонального мовлення Суспільного на 2020–2021 роки.

«Від філій вимагають якості контенту й вимірювань контенту. Усі хотіли знати, скільки дивляться та слухають цей контент. Щодо радіо ситуація трохи легша. Радіокомітет уже вимірює радіо. А щодо телебачення — це дуже дороге задоволення. Потрапити до панелі вимірювання можуть дозволити собі тільки загальнонаціональні канали. Концепція дасть змогу вимірювати цю міжрегіональну платформу. Ми побачимо показники якості контенту на філіях», — розповіла Світлана Остапа.

Читайте також: Командна робота всіх регіонів — філії Суспільного в умовах карантину працюють як єдина міжрегіональна платформа

Другою важливою причиною голова Наглядової ради Суспільного назвала можливість створювати проєкти на конкурсних засадах: «Це завжди покращення якості. Бо коли немає конкурсу, то немає з ким конкурувати й немає з ким порівняти»

Окремо Світлана Остапа відзначила якість інформаційного мовлення регіональних філій Суспільного.

«Новини в регіонах уже покращилися порівняно з попередніми роками. Вони мають високу якість. Про це свідчать і моніторинги, і матеріали критиків. Тепер черга за проєктами в регіонах. Від Верховної Ради, тобто від фінансування на наступний рік, залежить, скільки таких проєктів буде», — сказала Світлана Остапа.

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року Наглядова рада Суспільного затвердила Концепцію регіонального мовлення на 2020–2021 роки.

 

Фотографувала Анастасія Мантач