Новини компанії

Липень 14, 2020

FastFestGogolFest відбудеться за інформаційної підтримки Суспільного

Суспільний мовник виступає інформаційним партнером міжнародного мультидисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва ГогольFESTFastFestGogolFest «Україна. Пришвидшення», який відбудеться 19-20 вересня на День міста у Фастові.

Днями на даху найвищої фастівської будівлі Пентагон відбулася презентація фестивалю, а директор ГогольFEST Максим Демський і міський голова Фастова Михайло Нетяжук офіційно підписали угоду про співпрацю.

Читайте також: Усі барви країни в одному ефірі — 15 липня стартує «Ранок на Суспільному»

ГогольFEST традиційно підготував для усіх поціновувачів мистецтва насичену фестивальну програму — впродовж двох днів і однієї ночі у Фастові відбудеться близько сотні культурних заходів. Фестиваль включатиме театральну, музичну, візуальну, освітню, дитячу та нічну програми. Усі заходи проходитимуть на кількох локаціях, головною з яких буде колишня військова частина. Вона і стане «серцем» фастівського фестивалю, кажуть організатори. Там буде музична сцена, дитяча програма, а також сквот Art Knot.

ВідкриттяFastFestGogolFest «Україна. Пришвидшення» відбудеться у центрі міста, на площі Перемоги 19 вересня. Режисером дійства виступить Влад Троїцький. Подія безкоштовна, проте, як й інші заходи фестивалю, вона проходитиме з дотриманням усіх карантинних вимог.

Читайте також: Мирослав Скорик, Іван Драч та Олександр Довженко — секрети таланту в серії «Великі українці» на UA: КУЛЬТУРА

Театральну програму представлять на двох сценах у Палаці культури. За словами куратора Андрія Палатного, «місцеві творці-театрали також матимуть можливість долучитися до створення мистецьких проектів». У Молодіжному центрі розташується освітня програма «Гімназія», яка представить тему «Наші 20-ті».

«20-ті роки кожного зі століть — це період рішучих змін і важливих кроків для української культури. Наприклад, 20-ті ХХ століття в Україні пов’язані з поколінням проєвропейських письменників, режисерів, інтелектуалів "Розстріляного відродження". Якими стануть наші 20-ті? Куди рухається культура? За якими форматами майбутнє: зум-завтра і тік-ток мислення?», — розповіла кураторка програми  Анастасія Євдокимова.

Хедлайнерів музичної програми організатори поки що не розголошують. Проте директор фестивалю Максим Демський під час презентації заінтригував, що це будуть яскраві та несподівані артисти: «За ними сумують українці, тому що останні 3-5 років вони перебувають за кордоном. Нам вдалося почати з ними переговори, щоб вони представили свої програми. Але поки не підпишемо договори і контракти, ми не маємо права озвучувати імена».

Наразі ж до міста привезли символ фестивалю — маску Гоголя: її модернізували і найближчим часом виставлять.

А напередодні директор фестивалю ГогольFEST Максим Демський розповів про FastFestGogolFest «Україна. Пришвидшення» у рамках денного музичного інформаційно-розважального шоу «День ПРО» на UA: Радіо Промінь. Слухайте розмову за посиланням з 15 хв 30 сек.

Зазначимо, ГогольFest — міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва, який увійшов до ТОП-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2020 років, ГогольFest відвідали 585 тис. глядачів на 16 локаціях у 4 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1 200 закордонних митців з понад 40 країн світу.