Новини компанії

Липень 10, 2020

Мирослав Скорик, Іван Драч та Олександр Довженко — секрети таланту в серії «Великі українці» на UA: КУЛЬТУРА

З 13 по 17 липня о 22:10 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже добірку документальних фільмів «Великі українці» про митців, чия творчість стала знаковою в історії української культури: композитора Мирослава Скорика, поета Івана Драча та режисера Олександра Довженка. Серія фільмів розповість про формування творчої особистості й дозволить зазирнути за лаштунки творчої кухні видатних митців.

Читайте також: «Десять нот, що змінили Україну» —  фільм про Мирослава Скорика на UA: КУЛЬТУРА

13 липня — «Десять нот, що змінили Україну» — фільм про Мирослава Скорика

Фільм виробництва UA: КУЛЬТУРА розповідає про відомого композитора Мирослава Скорика з погляду, якого досі бракувало в українській музичній журналістиці — творче життя митця поза сценою. Що сформувало музичні смаки й творчу манеру композитора, родинні стосунки та взаємодія колегами — все це допомагає краще пізнати митця як людину й зрозуміти, завдяки чому відбувся його талант. Фільм на основі розповідей людей, що входили до найближчого кола спілкування композитора, а також досі не публікованих фото- й відеоархівів дозволяє побачити живий характер і талант Мирослава Скорика зблизька.

14 і 15 липня — «Іван Драч. У пошуках Маройки»

Чи став би Іван Драч видатним українським поетом-новатором, «вічним єретиком», сонячним бунтарем, якби в його житті не було Теліжинців і баби Маройки? Як вплинули на творчу особистість майбутнього митця люди й обставини його дитинства? Документальний фільм розкриває приховані джерела творчої сили поета, які беруть початок у селі Теліжинці на Київщині, де народився й виріс Іван Драч. Поет згадує дитячі роки, розповідає про найсильніші враження й незабутні історії. Зокрема, про бабу Маройку — загадкову постать, чий образ закарбувався в пам’яті на все життя.  

16 і 17 липня — «Олександр Довженко. Одеський світанок»

Це фільм про початок кінорежисерської кар’єри Олександра Довженка в Голлівуді на Чорному морі — Одесі. Про перші комедійні фільми «Вася-реформатор» і «Ягідка кохання», розвиток смаків Олександра Довженка і розвиток українського кінематографа, шалений успіх знятого ним бойовика із бюджетом 117 тисяч карбованців і серйозне державне замовлення, для якого Довженка обрали з-поміж десятків досвідченіших режисерів. А також перший масштабний фільм і доленосну зустріч із Юлією Солнцевою — колежанкою-однодумицею та майбутньою дружиною.

Кінематографічну кар’єру Олександра Довженка у фільмі коментують кінокритик Сергій Тримбач, режисер Михайло Іллєнко та кінооператор і режисер Вадим Костроменко.  

Дивіться добірку «Великі українці» на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.