Квітень 26, 2024
Чорнобильська АЕС після аварії: Суспільне опублікувало ексклюзивні архівні кадри 1986 року
На платформі Суспільне Медіатека опублікували ексклюзивні архівні відеокадри Чорнобильської атомної електростанції після аварії у 1986 році. Це серія репортажів для програми «Актуальна камера», відзнятих у рік трагедії та збережених на касетах. Команда Суспільного, яка працює з архівами, оцифрувала ці записи.
«Кадри, де кореспондент пролітає в гелікоптері над зруйнованим енергоблоком, — одні із найбільш вражаючих архівних матеріалів, з якими ми мали справу за останній час. На журналістові немає жодного захисного одягу. Пізніше ми з’ясували, що саме працівники Київської телестудії Валерій Макаренко та Олександр Юрченко були першими, хто зняв зруйновану станцію. Група потрапила туди напівлегально, і, як пізніше згадував сам Валерій, — це був прорив інформаційної блокади щодо реальної ситуації із чорнобильською катастрофою», — каже Таїсія Турчин, керівниця проєкту з оцифрування архівів Суспільного Мовлення та Суспільне Медіатека.
Читайте також: NHK оцифрував старовинні кіноплівки Суспільного — дивіться на Суспільне Медіатека
На відео — люди, які долають наслідки катастрофи, кадри станції та її приміщень після аварії.
Інтерв'ю з ліквідатором Анатолієм Шевченком на фоні зруйнованого реактора. Розмова з виконробом першої зміни Дмитром Пономарьовим біля пульта управління телевізійної станції, де проводять контроль за встановленням монтажної установки у реакторі.
Працівники ЧАЕС у диспетчерській працюють за обладнанням, показано енергоблоки станції та будівельні роботи на її території.
Зйомка ведеться з вертольота, видно зруйновану будівлю четвертого енергоблока. На відео є пряма мова пілота гвинтокрила та кадри із зустрічі керівника робіт з членами екіпажу.
Нагадаємо, 26 квітня — Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Цього року минають 38 роковини трагедії.
Команда Суспільного запрошує користувачів разом вдосконалювати платформу Суспільне Медіатека — залишайте пропозиції у формі зворотного зв'язку у правому нижньому куті сайту.
Суспільне Мовлення отримало у спадок після реформування державних телеканалів і радіо неосяжні масиви відео- та аудіоданих — не лише центрального телебачення та радіо, а й усіх обласних телерадіокомпаній. Разом із партнерами команда почала оцифровувати ці записи, впорядковуючи їх у каталоги, та вивантажувати на платформу Суспільне Медіатека, де подивитися чи послухати їх зможе кожен.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
* Проєкт співпраці Суспільного Мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні» триватиме три роки й три місяці — із 2021 до початку 2025-го.
Проєкт виконується за фінансової допомоги Європейського Союзу. Зміст документів та матеріалів в рамках цього проєкту є виключною відповідальністю АТ «НСТУ», і ні за яких обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.