Новини компанії

Квітень 25, 2024

Якісний контент скрізь знаходить свою аудиторію — Суспільне на MIPTV у Каннах

Григорій Тичина, генеральний продюсер дирекції телебачення Суспільного, та Гліб Гончаренко, директор департаменту ліцензування прав, узяли участь у телеринку MIPTV у Каннах для налагодження й розвитку співпраці зі світовими дистриб’юторами і виробниками телеконтенту.

На телеринку був представлений великий український стенд: чотири медіагрупи — Суспільне, «1+1», Starlight Media і Film.ua — два роки поспіль спільно презентують Україну. Об’єднуючись, компанії можуть здобувати більше, ніж якби кожна з них діяла самостійно. MIPTV залишається ключовим медіаринком з погляду цікавих для Суспільного контактів і пропозицій. Тут компанія шукає й закуповує контент для своїх телеканалів — місцевих і Суспільне Культура. Також презентує каталог власних документальних та ігрових продуктів, автоматично потрапляючи у базу MIPTV. Це означає, що дистриб’ютори купують контент не тільки під час події, а й звертаються по деякі продукти пізніше.

У межах ринку також відбувалися панельні дискусії за участі провідних експертів телевізійної індустрії та представників великих дослідницьких агенцій. Зокрема фахівці галузі ділилися досвідом і розповідали про тренди й напрями розвитку медійного ринку. Григорій Тичина зауважує, що, з одного боку, продовжується тренд на цифровізацію медійного ринку, підвищується роль стрімінгів. Безумовними лідерами тут є Netflix і Disney+. З іншого боку, стрімінг підвищує свою частку завдяки насамперед зниженню частки кабельних лінійних каналів. При цьому великі Free TV-мережі свою частку зберігають. До прикладу, сукупна частка великих телемереж на американському ринку за два роки не змінилася.

«На прикладі британського ринку ми побачили, що на стрімінгових платформах із 20 лідерів перегляду лише три проєкти були початково створені для стрімінгів. Усі інші — це проєкти, які раніше виходили на лінійному телебаченні, — каже генпродюсер. — Тобто драйвером інтересу до контенту, який показують стрімінги, все одно залишається лінійне телебачення. Завдяки відомим брендам й іменам продукти класичного ТБ залишаються в топі переглядів глядачів стрімінгів. Отже, справа не в носієві, а в продукті — якісний контент скрізь знаходить свою аудиторію. Крім того, понад  80% дивлення прем’єр відбувається на лінійному телебаченні наживо».

Гліб Гончаренко, директор департаменту ліцензування прав, додає:

«В останні два-три роки на стрімінгах з’явився новий тренд: так звані фаст-канали — тематичні канали всередині стрімінгових платформ. Їх також дистрибутують на інші платформи й навіть кабельні мережі. Це означає, що глядачі споживають контент лінійно. Адже вони завжди стоять перед вибором: що подивитися сьогодні ввечері? Глядач зазвичай знає десять-двадцять тайтлів, а далі підключаються професіонали, які роблять селекцію, враховуючи смаки своєї аудиторії. Тобто фаст-канали — це, по суті, такий самий лінійний канал, який розповсюджується не через кабельні, а через OTT-платформи».

Читайте також: Суспільне — постачальник української документалістики на світові телеекрани, — Григорій Тичина на MIPCOM

Паралельно з MIPTV у Каннах тривав міжнародний фестиваль серіалів Canneseries. У його конкурсній програмі змагаються виробники документальних та ігрових серіалів. Примітно, що в обидвох ключових номінаціях цьогоріч перемогли проєкти, пов’язані з меншинами, — The Zweiflers та DJ Mehdi.

«У 2022–2023 роках ми відчували скоріше співчуття європейської медіаспільноти до нас — українців, які стали жертвами російської агресії. А тепер чим далі, тим більше підіймається тривога європейців за свою власну долю і приходить розуміння того, що вони можуть стати наступними, — розповідає Григорій Тичина. — Учасник однієї з панельних дискусій, що була присвячена ролі документалістів, знаний британський продюсер висловився, що зараз ми живемо в чи не найнебезпечніший період в історії людства, адже стає очевидним, що світ стоїть на порозі Третьої світової війни. Зауважте, це кажуть уже не українці, а британці. Спікер зазначив, що світ повторює свою помилку з XX століття. Тоді не було вчасно зупинено Гітлера, тепер так само не була зупинена агресія Росії. Але, на відміну від минулого століття, людство має ядерну зброю, і ситуація дуже непередбачувана».

Такі зміни настроїв уже впливають на продукти, що їх створюють закордонні колеги. Наприклад, у документальній номінації фестивалю Canneseries один із продуктів присвячений тому, як зараз розвідки демократичних країн намагаються протистояти агресивним потугам Росії, Ірану, Північної Кореї. Один з епізодів серіалу присвячений Україні — тому, як українські спецслужби діють у кіберпросторі.

Найбільше з-поміж контенту, виготовленого Суспільним, закордонні колеги цікавляться документальними фільмами та розслідуваннями. Серед найпопулярніших — «Щедрик проти "русского міра"», великий потенціал мають «Велика російська брехня» й «Остання війна».

Фокус у закупівлях Суспільного — насамперед на якісних документальних проєктах європейського виробництва. Зараз бібліотека компанії наповнена подібним контентом на рік-півтора. З початку повномасштабного вторгнення Суспільне практично не купує контент за бюджетні кошти. Фінансування переважно здійснюється за підтримки Європейського Союзу, а саме завдяки грантовій програмі, яка спрямована на підтримку виробництва, технічного переоснащення телекомпанії та на закупівлю контенту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.