Травень 03, 2024
Команда — це 80 % успіху, — ведучі «Суспільне. Студія» Віталій Гамадин та Ольга Герич
Інформаційний вечір «Суспільне. Студія» виходить у прямому ефірі щобудня на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих каналах Суспільного з 16:00 (після випуску новин) до 20:00.
Координує 4-годинний щоденний ефір регіональна команда Суспільного у Львові. Друга пара ведучих — Віталій Гамадин та Ольга Герич — поділилися, що мотивує в роботі, як працює команда за лаштунками «Суспільне. Студія» та куди ще планують зростати.
Читайте також: Працюємо з головними темами й топспікерами країни, — ведучі «Суспільне. Студія» Олеся Вакуленко та Микита Чибар
Віталій Гамадин: «Вечірній ефір — фінальний пазл у картині дня»
Віталій Гамадин працює на телебаченні з 2013 року. Навчався на журналістиці у Львівському національному університеті Івана Франка. З дружиною виховують доньку та сина. До команди ведучих вечірнього ефіру «Суспільне. Спротив» приєднався у вересні 2022-го. У 2018–2021 роках працював на Суспільне Львів над проєктами суспільно-політичного напряму, був ведучим проєктів «Виборчий округ. Дебати» (провів теледебати між кандидатами на посаду міського голови Львова Андрієм Садовим та Олегом Синюткою), прямоефірних випусків «Сьогодні. Головне» та спецпроєктів. Зараз Віталій Гамадин поєднує роль ведучого та випускового інформаційного вечора «Суспільне. Студія» з обов’язками шеф-редактора західного хабу.
«Команда — це 80 % успіху в нашій роботі. Це люди, з якими проводиш дуже багато часу, яких бачиш більше навіть за своїх рідних, зважаючи на наш робочий графік. Мікроклімат колективу хороший: це і підтримка одне одного, і можливість підстрахувати, і спільна робота над помилками, що дуже важливо. На щотижневих нарадах ми комунікуємо і проговорюємо, що нам вдалося, що — ні, і де можемо краще. Загалом у західному хабі сформувалася сильна команда. Тут сильні фахівці. І в цьому велика заслуга Олі Крупник (шеф-редакторка західного хабу до квітня 2024 року) — вона залишила хороший, сформований колектив, який знає, як працювати з контентом, і добре виконує свої завдання», — каже Віталій Гамадин.
Львівська команда залучена до виготовлення щоденного інформаційного проєкту регіонального мовлення Суспільного з перших днів повномасштабної війни.
«”Суспільне. Студія” — це великий проєкт, у який команда регіонального мовлення, зокрема і львівська, вклали дуже багато свого ресурсу. І це дало результат: ми впізнавані, нас дивляться, нас цитують всеукраїнські медіа і, можна вважати, що ми формуємо телевізійний інформаційний порядок денний українців. Попри наші успіхи, проєкт має ще куди рости і розвиватися. Над цим і працюємо», — зазначає журналіст.
Читайте також: Лук’ян Галкін очолив департамент аутсорсу та копродукції на Суспільному
«Що мотивує у проєкті? Насамперед це результати. Коли отримуєш хороший фідбек від глядачів — перегляди телеефіру, коментарі чи вподобайки на ютубі — це додає сил. А ще дуже сильно мотивує робота колег, які працюють на прифронтових територіях. Їхні включення з місць подій (часто — це місця прильотів, руйнування, людського болю та втрат), те, як вони ризикують, але виконують свою роботу якісно. Коли ти усвідомлюєш, як і за яких умов зроблений такий матеріал, — то просто не можеш собі дозволити, працюючи у студії на протилежному кінці України, в тиловому місті, дати слабину. Ми повинні і тут тримати цю планку якості, і навіть поступово її піднімати», — переконаний Віталій Гамадин.
У березні команда розпочала мовлення з нової студії у Львові, яка суттєво збагатила ефірне зображення та розв’язала руки команді.
«Плануємо працювати більше з графічним оформленням, додавати більше аналітики. Зараз ми вже можемо працювати з широкоформатною плазмою у студії та вертикальними екранами. А ще плануємо додавати у проєкт більше свого контенту завдяки експлейнерам та оглядам. Зараз починаємо налагоджувати власне виробництво таких матеріалів. Загалом вечірній ефір — це про аналіз та об’ємний погляд на події та явища, так би мовити, фінальний пазл у картині дня для розуміння процесів в Україні та світі», — каже Віталій Гамадин.
Ольга Герич: «Надихає команда — професійних і відданих своїй роботі колег!»
Ольга Герич у телевізійній журналістиці — з 2005 року. До команди Суспільного приєдналася у жовтні 2022-го як ведуча новин інформаційного вечора «Суспільне. Спротив». Згодом перейшла на формат студійних інтерв’ю проєкту.
«Журналістику я вивчала у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Моя спеціалізація в університеті не була пов’язана ні з радіо, ні з телебаченням. Це був напрям "міжнародна журналістика". Проте після закінчення вишу я потрапила на роботу саме в телевізійну компанію. Там багато чому довелося вчитися по-новому, але мені це подобалося. Знайомства з новими людьми, зйомки, прямі ефіри — ця справа захоплює», — каже Ольга.
Поза телебаченням разом з чоловіком Ольга виховує доньку і сина. «І це не менш виснажлива робота, ніж робота в прямому ефірі!» — жартує ведуча.
«Проєкт "Суспільне. Студія" — можливість пізнавати нове, відстежувати причини і наслідки важливих подій і процесів в країні та світі. Ми не просто інформуємо та пояснюємо людям, чому так. Ми подаємо глядачам глибокий, ґрунтовний аналіз багатьох суспільно важливих тем від найбільш фахових і та авторитетних спікерів та експертів, — каже Ольга Герич. — Нова студія у Львові дає нам нові можливості для цікавішого телевізійного продукту. Включення гостей на великому екрані, ширша візуалізація тем, які обговорюємо, і найголовніше — вона простора і ми можемо запрошувати туди гостей».
За словами ведучої, найкраща мотивація — це бути залученим до важливої справи і залишатися на вістрі нових форматів, стійкість колег та підтримка у колективі. Все це є на Суспільному.
«Робота тут — це можливість спробувати для себе нові та цікаві формати, де високо цінують стандарти журналістики. Мене мотивують люди — вони чудові: натхненні, професійні, щирі. Це робота в команді, де кожен готовий допомогти один одному. Надихає команда — професійних і відданих своїй роботі колег! Особливо ті, які працюють зараз в регіонах, де війна дуже близько — Запоріжжя, Дніпро, Харків, Херсон. Попри всі ризики і небезпеки, вони залишаються жити і працювати там, і знімають фантастичні матеріали. Роблять це оперативно і професійно», — зауважує ведуча.
У тижні, коли не працює в прямому ефірі проєкту «Суспільне Студія», Ольга займається редакторською роботою: формує з колегами верстку (порядок наповнення програми — ред.), знімає інтерв’ю, готує до ефіру відеоматеріали та синхрони (пряму мову спікерів — ред.), відповідає за комунікацію з кореспондентами Суспільного з регіонів під час їхніх включень.
«Найбільше запам’ятовуються історії, коли, наприклад, вмикається наш військовий з передової і каже, що хоче зараз усіх просто обійняти, бо завдяки допомозі людей хлопці закрили важливих збір на дрони. Запис інтерв’ю з цікавими людьми — не менш захоплива для мене історія, з категорії "для душі", — каже Ольга. — Зараз складний час, на жаль, бо щодня маємо багато трагічних новин, але довкола нас чимало особливих людей, які в час повномасштабного вторгнення роблять неймовірні справи і, я переконана, їхні історії варті уваги широкої аудиторії. Вони — про людяність, стійкість, незламність, про допомогу і радість від простих, здавалося б, буденних речей, які сьогодні для багатьох — розкіш. Такі історії підтримують кожного з нас і нагадують, за що ми боремось. Ми збираємо їх по всій країні, щоб показати глядачам».
Нагадаємо, інформаційний проєкт регіональної команди Суспільного «Суспільне. Студія» — новини з усієї країни, верифікована інформація, різнобічний аналіз подій. Дивіться прямий ефір проєкту на каналі Суспільне Новини та місцевих каналах Суспільного Мовлення:
щобудня
- вранці з 7:00 до 10:00
- вдень з 11:00 до 15:00
- ввечері з 16:00 (після новин) до 20:00
щосуботи та щонеділі — з 10:00 до 20:00.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Анна Срогий / Суспільне