Новини компанії

Квітень 10, 2024

Працюємо з головними темами й топспікерами країни, — ведучі «Суспільне. Студія» Олеся Вакуленко та Микита Чибар

Інформаційний вечір «Суспільне. Студія» виходить у прямому ефірі щобудня на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих каналах Суспільного з 16:15 (після випуску новин) до 20:00

Координує 4-годинний щоденний ефір регіональна команда Суспільного у Львові. Перша пара ведучих проєкту — Олеся Вакуленко та Микита Чибар — поділилася, як працює команда за лаштунками «Суспільне. Студія» та розповіла про досвід за місяці роботи у проєкті. 

Читайте також: У кадрі — максимальна злагодженість, взаємопідтримка і зосередженість, — ведучі «Суспільне. Студія»

Олеся Вакуленко: «Важливо відчувати, що моя робота може на щось впливати» 

Олеся Вакуленко — із Сєвєродонецька, що на Луганщині. У кадрі працює з 2016 року. У прямому ефірі інформаційного проєкту регіональної команди — з перших днів його запуску в лютому 2022 року. Тоді проєкт стартував з укриття у Львові й трохи більше як два роки виходив з назвою «Суспільне. Спротив». 

«Моя робота у новому форматі почалася 24 лютого о 7:00 в телецентрі “Олівець”, потім ми зібралися і переїхали до Львова. З першого дня повномасштабного вторгнення довелося пристосовуватися до нових умов роботи та виконувати абсолютно нові для мене функції, — згадує Олеся Вакуленко. — Досвід швидкої адаптації на різних позиціях та знання майже всіх процесів зсередини і є для мене найціннішим досвідом»

Читайте також: Якою буде «Суспільне. Студія» — шеф-редакторка проєкту Ірина Малихіна

З березня 2024 року глядачі Суспільного побачили оновлений інформаційний проєкт — «Суспільне. Студія». Нова назва та багатофункціональна студія для вечірнього ефіру підсилили головну мету програми — інформувати за стандартами Суспільного та давати якісний аналіз подій.

«Для мене дуже важливо відчувати, що моя робота є цінною та може на щось впливати. У час швидкої інформації дуже важливо не тільки поглинати контент з готовими рішеннями, а і вміти аналізувати та критично мислити. Власне, “Суспільне. Студія” — це лагідне привчання аудиторії до того, якою повинна бути українська журналістика в цілому, а не тільки на Суспільному та в інших “білих” медіа. Щодня ми збираємо і показуємо різні думки з перевірених джерел та від експертів, готуємо об’єктивне, оперативне та збалансоване висвітлення різних подій і тем. Без хайпу, без нездорової сенсаційності й без маніпуляцій. Український глядач отримує повну картину дня і на основі цього сам робить висновки», — каже Олеся Вакуленко. 

Телеведуча Суспільного зізнається: глядачі бачать вже готовий «складений» ефір, але найстресовіша частина лишається поза ним. У дні, коли Олеся Вакуленко не працює в кадрі, вона випускова редакторка «Суспільне. Студія» — складає верстку (порядок виходу матеріалів в ефір — ред.), розробляє теми, допомагає з пошуком гостей.

«Звісно, ми стежимо за оперативною ситуацією на фронті, за наслідками обстрілів, і це завжди залишається у фокусі нашої уваги, але також ми беремо в роботу складні, аналітичні теми. Від ранку і до самого ефіру ми з командою моніторимо інформацію з усіх джерел і визначаємо топтеми дня. Довкола них і будуємо чотири години вечірнього проєкту», — сказала ведуча. 

Крім «Суспільне. Студія», Олеся Вакуленко веде щотижневу прямоефірну програму «Кримське питання». Каже: поєднувати нелегко, але мотивує розуміння важливості обох проєктів. 

«Маю унікальний досвід і знання, пов'язані з тимчасово окупованими територіями. Дуже б хотіла, аби про ці території та їхніх людей говорили ще більше і ще гучніше», — каже Олеся Вакуленко.

Микита Чибар: «Суспільне. Студія — це для мене команда, рух на вістрі й любов глядачів»

Лучанин Микита Чибар телеведучим працює з 2010 року. Спочатку вів ефіри обласної телерадіокомпанії, а із 2017-го — вечірні токінги та ранкове шоу Суспільне Луцьк. У прямому ефірі інформаційного проєкту регіональної команди — з червня 2023 року.

«Це сталося дуже карколомно, несподівано для мене. Подзвонив мій колега, Віталій Гамадин і запропонував приєднатися до команди тоді ще “Суспільне. Спротив”. Я працював на місцевому Суспільному і мав відповідну школу телебачення: вів прямі ефіри, вечірні й ранкові токінги (розмова з гостями у студії — ред.), кілька років креативили з колегами у такому унікальному, як для обласного масштабу, ранковому шоу. Словом, Волинська школа телебачення мені дала дуже-дуже багато. І зараз я радий бути частиною міжрегіонального проєкту “Суспільне. Студія”. Це — високий рівень і професійна відповідальність», — каже Микита Чибар.

Ренеймінг та оновлення формату проєкту Микита вважає маленькою-великою перемогою і можливістю гучно заявити про себе глядачам.

«Вражають масштаби студії, у якій ведучі стали мобільними і можуть вільно рухатись впродовж чотиригодинного прямого ефіру, розширення формату і готовність із ним експериментувати, якісні зміни контенту, багатий і вивірений список спікерів, команда досвідчених ентузіастів, які працюють над проєктом. Оце найголовніше, що додало барв. А ще — наша студія не тільки динамічна зовні, вона стала світлішою та більш об’ємною. Ми ніби стали ближчими до глядачів, тому що можемо показувати усе з більшої кількості ракурсів. Можемо дуже оперативно увімкнутися, і загалом подавати більше доступної інформації, розповідати про складні речі простими словами», — поділився ведучий.

На думку Микити Чибаря, суспільно-аналітичний формат став вимогливішим до роботи ведучого. Найціннішим досвідом за час роботи на Суспільному ведучий вважає оперативність і мобільність.

«Злукавлю, якщо скажу, що в мене все виходило з самого початку. Технічні збої були, трапляються і досі. Набутий досвід і професіоналізм дозволяють приховати ці нюанси від глядачів. Навчилися ловити інформацію з пів слова, верифікувати її і найголовніше — працювати в тандемі, працювати в парі, колективно».

Найбільше в роботі над проєктом ведучого мотивує зростання довіри глядачів.

«Ми боролися і будемо боротися за те, щоб бути ньюзмейкерами, щоб першими подавати перевірену інформацію для наших глядачів. Я б не сказав, що йдеться про гонитву за рейтингами. Тут йдеться про довіру глядача і нашої аудиторії в цілому. Слава Богу, що ми маємо що запропонувати нашим глядачам. І найголовніше — нас коментують, за нами стежать, про що свідчить рівень і зростання аудиторії на різних платформах. Думаю, що ми зможемо створити ще дуже багато нових форматів, в яких я був би не проти себе заявити і бути корисним», — каже Микита Чибар.

Нагадаємо, інформаційний проєкт регіональної команди Суспільного «Суспільне. Студія» — новини з усієї країни, верифікована інформація, різнобічний аналіз подій. Дивіться прямий ефір проєкту на каналі Суспільне Новини та місцевих каналах Суспільного Мовлення: 

щобудня 

  • вранці з 7:00 до 10:00
  • вдень з 11:00 до 15:00
  • ввечері з 16:00 до 20:00

щосуботи та щонеділі — з 10:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анна Срогий / Суспільне