Новини компанії

Березень 01, 2024

Якою буде «Суспільне. Студія» — шеф-редакторка проєкту Ірина Малихіна

З 4 березня глядачі каналу Суспільне Новини та усіх регіональних каналів Суспільного побачать оновлений щоденний інформаційний проєкт — «Суспільне. Студія», знайомий аудиторії як «Суспільне. Спротив». Над ним працює вся регіональна команда Суспільного, а прямий ефір виходить з трьох міст України. Чому команда вирішила перейменувати проєкт та що зміниться у наповненні програми — про це розповіла шеф-редакторка «Суспільне. Студія» Ірина Малихіна

З 25 лютого 2022 року інформаційний проєкт «Суспільне. Спротив» став майданчиком, де люди отримували життєво важливу інформацію, дивилися історії своїх міст — історії спротиву окупантам. Чому команда вирішила змінити назву проєкту на «Суспільне. Студія»? 

— «Суспільне. Студія» — це інформаційний проєкт, де центральною локацією залишається студія Суспільного. Прямі включення наших кореспондентів, експерти й спікери, ведучі — все, що може розгорнути тему оперативно, глибоко та аналітично, — веде до студії як головного центру інформації. Туди стікаються матеріали та історії з усієї країни, наче у призму, заявлену в нашому новому графічному оформленні.

Читайте також: «Суспільне. Студія» — оновлений всеукраїнський щоденний інформаційний проєкт Суспільного

Які зміни і коли відчує глядач? Про що буде «Суспільне. Студія»?

— Візуально глядач Суспільного відчує зміни вже з 4 березня. По-перше, повністю оновлене оформлення проєкту — усі графічні елементи. По-друге, команда інформаційного вечора вийде в ефір з нової студії, яку Суспільне побудувало за кошти донорів. По-третє, у вихідні проєкт транслюватимуть з київської студії. Буде дуже багато якісних змін, і це, по правді, вимога часу. Минуло вже більш як два роки від початку повномасштабного вторгнення, коли медіа виходили в ефір як і звідки могли. Всі адаптувалися і готові долати нові виклики. 

Тепер щодо змін у контенті. З березня «Суспільне. Студія» стає щоденним прямоефірним проєктом і виходитиме наживо не тільки у будні, а й у вихідні. Досі такої технічної можливості не було. Це дасть нам більше мобільності, зможемо реагувати більш оперативно на ті події, які стаються в країні і в світі саме в суботу та неділю. Цей напрям закриє телевізійна команда з центрального офісу Суспільного. Вона працювала над ранковим пізнавальним форматом, відомим як «Перше шоу», тепер буде частиною інформаційного проєкту «Суспільне. Студія». А Суспільне Одеса, Суспільне Чернігів та Суспільне Черкаси, які працювали щонеділі та щосуботи на «Суспільне. Спротив» досі, ми відпускаємо втілювати власні ідеї в межах спеціалізації центрів виробництва (хабів). 

Читайте також: Робота хабів Суспільного у 2024 році — зустріч команди регіонального мовлення

Крім цього, плануємо більше трансляцій загальносвітових подій, які цікаві українському глядачу та стосуються безпосередньо нашого з вами життя і відсічі російській агресії. Ці трансляції виходитимуть із синхронним перекладом.

Ми й надалі розповідатимемо про всю країну, показуватимемо, чим живе фронт і тил, міста і громади, разом з експертами шукатимемо відповіді на ті питання, які хвилюють людей, пояснюватимемо складне простою мовою. Колеги з різних регіонів готуватимуть репортажі та інтерв’ю, включатимуться наживо. 

Загалом, вдосконалюємося відповідно до запиту та особливостей нашого глядача. Вранці — це швидкий апдейт того, що сталося за пізній вечір та ніч, анонс дня, який настає, передісторія та бекграунд подій, розвитку яких ми очікуємо. У денному ефірі більше соціальних тем, які стосуються дітей чи старшого покоління. Вечір — це підсумок доби та аналітика. Інформаційні ранок, день та вечір — кожен з цих ефірів знаходить свого глядача, про це свідчать цифри переглядів. 

Команда проєкту виходить в ефір з різних регіонів країни. Чому саме так це працює?

— Як децентралізація стала опорою для держави під час повномасштабної війни, так регіональні хаби стали основою інформаційної стійкості для українського Суспільного мовника. 

З початком повномасштабного вторгнення інформаційний проєкт «Суспільне. Спротив» почали виготовляти команди в регіонах, а не в столиці. З безпекових міркувань ним зайнялися ті філії, які мали бомбосховища і розглядалися компанією як резервні центри мовлення Суспільного. Тож команди Рівного, Львова, Ужгорода — це команди, які працюють у прямому ефірі вже два роки. Кожна з них напрацювала свій досвід і дуже виросла.

На фото — ефір проєкту «Суспільне. Спротив» з бомбосховища у Львові в перші дні повномасштабного вторгнення

Якою є залученість інших хабів Суспільного, окрім західного та північного, до роботи над проєктом? 

— Станом на зараз хаби Суспільного вже визначилися зі спеціалізаціями — тим, що вони виготовлятимуть поза новинним контентом. Наприклад, Чернігів, спеціалізуватиметься на воєнних злочинах росії. Відповідно до цього, команда готуватиме для проєкту розлогі аналітичні матеріали, інтерв'ю, експлейнери про міжнародне судочинство цих злочинів, збір доказової бази російської агресії. Від інших хабів ми очікуємо на контент, дотичний до їхніх спеціалізацій: південний хаб — це робота з лідерами думок, центральний — «народна» журналістика та людські історії тощо. 

Крім цього, документальні репортажі та фільми регіональної команди Суспільного — виходять в нашому ефірі й отримують непоганий відгук аудиторії. Розвиватимемо цей напрям у бік міжрегіонального виробництва документальних фільмів — коли, наприклад, один хаб готує повністю історії та аналітику для спецпроєкту, а видає ефір, спілкується з експертами та ньюзмейкерами у прямому ефірі — інший.

Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу кореспондентів у громадах країни. Яка їхня роль у проєкті «Суспільне. Студія»? 

— В ефірі «Суспільне. Студія» ми й надалі не випускатимемо з фокусу проблеми місцевого самоврядування. Продовжуватимемо всебічно висвітлювати та інформаційно підтримувати реформу місцевого самоврядування і все, що з нею пов'язане. В умовах війни — це нові складні виклики. Наша ціль — говорити про них, а також про проблеми та досвід громад, показувати їх усій країні. У цьому нам допоможуть люди на місцях, не відірвані від своїх громад, зокрема гіперлокальні кореспонденти Суспільного. 

Як команда проєкту висвітлює події у прифронтових зонах та зонах бойових дій, а також на окупованих територіях країни? 

— Добувати та верифікувати інформацію з окупованих територій дуже складно. Над цим працюють команди Суспільне Донбас та Суспільне Крим, які мають власні перевірені джерела. Щодо роботи на прифронтових територіях — це спеціалізація східного хабу з центром у Харкові, який включає бюро у Дніпрі й Запоріжжі. Ми показуємо репортажі наших кореспондентів, проводимо включення, зокрема після ворожих обстрілів, повідомляємо, що відбувається, і говоримо про наслідки для жителів цих територій. Також намагаємося простежувати події у розвитку. Наприклад, сталася трагедія у Грозі на Харківщині. За певний час ми повертаємося до цієї теми й показуємо, як оговтується село, де росія вбила кожного четвертого, розповідаємо про розслідування цього воєнного злочину.

Команда Суспільного готує репортажі з українського прикордоння, щоб показати, як ці райони живуть зараз. Як війна впливає на безпеку та економіку цих територій. Наприклад, прикордоння Сумщини та Чернігівщини ворог дуже часто обстрілює, там працюють російські ДРГ, але попри це там живуть люди, працюють державні органи, соціальна сфера і виробництво. Ми показуємо життя, як воно є.

Ви приєдналися до команди Суспільного пів року тому. Що для вас найцінніше у роботі шеф-редакторки великої команди з різних регіонів? 

— Маю великий досвід в інформаційній журналістиці, колеги з цього жанру можуть зрозуміти, як новини виснажують, і фізично, і психологічно. Особливо під час війни. Проте вже після першого місяця в команді Суспільного я відчула, що мені дуже кайфово тут працювати, і це був для мене приємний інсайт. Тут, на Суспільному, я працюю в задоволення, попри складнощі, які, втім, є усюди. 

Суспільне Мовлення — це про журналістські стандарти та об’єктивність. Тут є відчуття довіри і здорового колективу. Під час поїздок регіонами, поспілкувавшись із колегами особисто, скажу: це — люди, які дають натхнення. Щирі і заточені на якісний результат, який базується на цінностях. У мене немає втрат енергії та чогось, що мені треба долати в спілкуванні з колективом, навіть попри відстань — адже ми всі у різних містах України. З моєю командою у мене абсолютний ціннісний збіг. 

Нагадаємо, інформаційний проєкт регіональної команди Суспільного «Суспільне. Студія» — новини з усієї країни, верифікована інформація, різнобічний аналіз подій. З 4 березня дивіться прямий ефір проєкту на каналі Суспільне Новини та місцевих каналах Суспільного Мовлення: 

щобудня 

  • вранці з 7:00 до 10:00
  • вдень з 11:00 до 15:00
  • ввечері з 16:00 до 20:00

щосуботи та щонеділі — з 10:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анастасія Мантач