Червень 23, 2020
5 лайфхаків вивчення англійської від викладачки курсів на Суспільному
Хочете дізнатися 5 лайфхаків, щоб прокачати свої навички — секретами поділиться викладачка англійської мови на Суспільному Ольга Андрієнко.
З 28 квітня по 23 червня тривали курси англійської мови для команди Суспільного. Академія суспільного мовлення* провела навчання дистанційно в невеликих групах. Курси іноземної безкоштовні, а їхню програму адаптовано для медійників.
Читайте також: Лайфхаки «в полях»: на Суспільному відбувся курс ВВС про безпеку журналістів
З огляду на численні позитивні відгуки про навчання ми попросили викладачку курсів Академії суспільного мовлення Ольгу Андрієнко, яка також співпрацювала з British Council і кілька років поспіль викладала курси англійської для команди Суспільного, розповісти 5 лайфхаків для ефективного вивчення англійської мови.
- Говоріть!
Це може здатися дивним, але якщо ви не будете розмовляти мовою, то не вивчите її. Говоріть зі своїм віддзеркаленням, із друзями або рідними, колегами, які також хочуть вивчити мову.
- Не перекладайте власних думок — одразу будуйте речення англійською.
Якщо ви знаєте, що в англійській фіксований порядок слів у реченні, то будувати типові прості речення набагато легше, ніж перекладати думки.
- Поповнюйте словниковий запас.
У наш час в інтернеті багато різних ресурсів, застосунків й онлайн-словників, наприклад quizlet.com. Що більше слів ви знаєте, то легше вам буде говорити з дзеркалом
- Слухайте музику, переглядайте новини й дивіться фільми мовою оригіналу або із субтитрами.
Дивіться улюблені фільми, так набагато легше буде зрозуміти діалоги між персонажами. Якщо ви стежите за подіями дня, то рекомендую дивитися короткі випуски новин — наприклад BBC One Minute World News.
- Почуйте себе.
Щоб виправляти власні помилки, дізнатися про улюблені слова-паразити й свою вимову, потрібно почути себе англійською. У кожному телефоні є рекордери та голосові повідомлення. Записуйте свої міркування про фільм або новини, які подивилися, слухайте ці записи, виправляйте помилки й перевіряйте вимову слів.
Бонусний лайфхак: опанувати мову набагато легше, якщо вам подобається й мова, і процес її вивчення! Тож keep calm and love English.
* Академія суспільного мовлення працює в межах проєкту підтримки суспільного мовлення в Україні, який фінансують Європейський Союз в Україні, Європейська Комісія (Генеральний директорат з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення) й Міністерство закордонних справ Німеччини. DW Akademie співпрацює з BBC Media Action, аби підтримати трансформацію державного мовника України НСТУ в суспільний мовник. Ключовою метою проєкту є промоція суспільного мовлення через створення функціональної цифрової мультиплатформи ньюзрум та навчального центру Академія суспільного мовлення (Public Media Academy).
Фото: Ольга Андрієнко