Новини компанії

Червень 18, 2024

Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова: свобода медіа — необхідна умова для членства в ЄС

Свобода слова має важливе значення для членства в ЄС, оскільки демократія може вижити лише за наявності вільних медіа. На цьому наголосила Вера Юрова, віцепрезидентка Єврокомісії, під час свого виступу на Ukraine Recovery Conference-2024

За її словами, забезпечення свободи медіа, реформа правосуддя та боротьба з корупцією — три ключові аспекти майбутнього членства України в ЄС. 

Читайте також: З початком повномасштабної війни не треба пояснювати, навіщо потрібне Суспільне, — Христина Гаврилюк

Віцепрезидентка Єврокомісії зауважила, що свобода медіа в Україні покращується, в тому числі завдяки закону про медіа, який запровадив прозорість у питаннях власності та механізмів регулювання: 

«Зараз дуже важливо мати незалежний медіарегулятор. Це гарантуватиме свободу та плюралізм у цьому секторі, що є частиною реформи верховенства права та необхідною умовою для членства в ЄС. Але це також важливо для суспільної довіри й для того, щоб українські громадяни були добре поінформовані про відновлення і реконструкцію України. Як показують дослідження, чим менше довіри до медіа і чим вище сприйняття їхньої політизованості, тим більше люди шукають інших джерел інформації», — наголосила Вера Юрова.

Зокрема у промові йшлося, що «свобода медіа дає громадянам свободу дій і свободу вирішувати власне майбутнє. Вона є основою верховенства права, сприяє розвитку демократії та має вирішальне значення для боротьби з дезінформацією».

Читайте також: «Репортери без кордонів»: Суспільне — приклад розвитку медіа

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото з особистої сторінки Вери Юрової в X