Червень 13, 2024
«Репортери без кордонів»: Суспільне — приклад розвитку медіа
Представники міжнародної організації «Репортери без кордонів» відвідали Суспільне Мовлення та зустрілися зі Світланою Остапою, головою наглядової ради, Миколою Чернотицьким, головою правління, та Марією Фрей, членкинею правління, відповідальною за новини та регіональне мовлення. Під час зустрічі обговорили роботу Суспільного Мовлення в умовах повномасштабної війни та блекаутів, а також питання свободи слова в Україні.
Читайте також: Суспільне Мовлення продовжує стабільно працювати під час війни, — Світлана Остапа
Суспільне відвідали Тібо Бруттен, заступник директора «Репортерів без кордонів», П’єр Дагард, керівник з адвокації, та Поліна Мофре, відповідальна за Україну в організації, які висловили підтримку Суспільному.
«Наступного року ми плануємо опублікувати звіт про суспільні медіа в Європі. Суспільне Мовлення буде прикладом розвитку медіа, які є важливими для суспільства. Громадянське суспільство і медіа в Україні виконують чудову роботу», — зазначив під час зустрічі Тібо Бруттен. При цьому він наголосив на важливості підтримки міжнародних партнерів, зокрема у розробці стратегії для досягнення більшої незалежності.
«В ЄС немає жодної сильної країни без потужного суспільного мовника. Тому для нас важливо постійно підкреслювати, що роль Суспільного Мовлення, його існування та розвиток є надзвичайно важливими на шляху України до вступу в ЄС», — наголосив Микола Чернотицький, розповідаючи про роботу медіакомпанії.
Читайте також: Історії змін: як Суспільне допомагає змінювати життя
З початком російського повномасштабного вторгнення Суспільне Мовлення не припинило свою роботу ні на мить. За останні два роки виникало багато труднощів, пов'язаних із викликами воєнного часу, проте Суспільне залишається одним із ключових джерел збалансованої та суспільно важливої інформації.
«За ці два роки війни на Суспільному виріс цілий колектив воєнних кореспондентів, які продовжують свою роботу в небезпечних умовах. Саме тому питання безпеки для нас дуже важливе. Водночас перед нами постає ще один виклик — робота в умовах постійних блекаутів. Ми вдячні за допомогу партнерів та цінуємо вашу підтримку», — зазначила Світлана Остапа.
Суспільне поєднує й розвиває команди національного та регіонального мовлення, що суттєвою відрізняє його від інших європейських мовників. Ця інтеграція дозволяє створювати єдиний інформаційний простір, що охоплює всю країну. Розвиток регіональних команд посилює місцеву журналістику, дозволяє швидко реагувати на події та оперативно передавати інформацію, враховуючи специфіку різних регіонів.
«Ми єдина компанія. У нас є команди в кожному регіоні, які створюють щоденні програми новин на власних платформах, цифровому радіо, а також виробляють частину контенту для телебачення. Тож ми вже зробили цю величезну трансформацію. Наразі Суспільне є одним із прикладів того, як об’єднуватися та працювати для різних аудиторій на різних рівнях і на різних платформах. Коли ми говоримо, що у нас є команди в прифронтових регіонах, то маємо на увазі понад 85 журналістів, які живуть там і працюють для своїх громад весь час, від початку повномасштабного вторгнення», — зазначила Марія Фрей.
«Репортери без кордонів» (RSF) — це міжнародна некомерційна організація, розташована в Парижі, мандат якої полягає у захисті й просуванні свободи інформації в усьому світі.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.