Жовтень 23, 2024
Суспільне і «Фільтр» проведуть Всеукраїнський урок медіаграмотності
7 листопада об 11:00 на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Першого відбудеться трансляція Всеукраїнського уроку медіаграмотності для школярів 5–11 класів, їхніх батьків та вчителів. Всеукраїнський урок з медіаграмотності реалізовує національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій і Суспільне Мовлення за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
Цьогорічний урок проходитиме у форматі командного квесту: п’ятеро підлітків віком 12–16 років виконуватимуть інтерактивні завдання з історії, фактчекінгу і штучного інтелекту разом із зірковими гостями. Експертами та наставниками для учнів будуть: телеведуча і громадська діячка Маша Єфросиніна; історик, автор і ведучий проєкту «Історія без міфів» Владлен Мараєв; експерт у галузі штучного інтелекту, засновник компаній, що працюють на основі ШІ, автор книги про штучний інтелект Олександр Краковецький; фактчекерка, авторка антифейкового проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк. Вестиме урок телеведучий Тімур Мірошниченко.
Класам, які долучаться до уроку з медіаграмотності онлайн, пропонується позмагатися за головний приз — поїздку до одного з наймальовничіших міст України на зимові свята. Для цього потрібно відсканувати QR-код у кінці уроку і пройти тест для перевірки знань. Клас, який зробить це найшвидше та дасть найбільше правильних відповідей, отримає головний приз.
Читайте також: «Що таке одна сторінка?» Оксана Забужко про написання Радіодиктанту національної єдності – 2024
Ще один клас зможе отримати набір подарунків від партнерів. Для цього потрібно:
- зробити спільне селфі, як усім класом дивитеся Всеукраїнський урок з медіаграмотності;
- опублікувати це фото в соціальних мережах вашої школи або на особистих сторінках у фейсбуці або інстаграмі й написати свої враження від уроку;
- поставити гештег #УрокМедіаграмотності2024 і зробити сторінку публічною, щоб організатори змогли побачити ваш пост.
Серед тих, хто опублікує фото з гештегом, випадковим чином розіграють набір подарунків від партнерів.
«Цього року виробництво спецпроєкту "Всеукраїнський урок медіаграмотності" перейшло до напряму соціально впливового контенту. Усвідомлюючи особливу важливість критичного мислення та вміння працювати з інформацією в час війни, ми поставили собі за мету зробити цей урок, з одного боку, корисним, а з іншого — максимально наближеним до цільової аудиторії підлітків. Адже розраховуємо, що цей урок дивитимуться в школах та вдома. Саме тому в співпраці з партнерами з національного проєкту «Фільтр», заручившись консультацією Дитячої академії Суспільного Мовлення, ми розробили повністю новий формат за принципом едютейменту — навчання в розважальний спосіб. Разом із партнерами ми обирали ті теми, які зараз актуальні для підлітків. Для кожної теми залучили експертів, які зможуть з власного досвіду розповісти про найважливіше. Варто очікувати цікаву гру, до якої також зможуть долучитися глядачі», — розповіла Оксана Скибінська, директорка департаменту спецпроєктів Суспільного.
Нагадаємо, перший Всеукраїнський урок з медіаграмотності відбувся 16 лютого 2022 року та був присвячений єдності українців у непрості часи. Кілька днів по тому Україна зіткнулася з повномасштабним вторгненням й тими викликами, які показали, що єдність — запорука нашої боротьби.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.