Серпень 26, 2024
На Українському Радіо стартував новий сезон проєкту «Батьки-засновники»
До Дня Незалежності в ефірі Українського Радіо вийшов перший випуск другого сезону проєкту «Батьки-засновники» авторства Наталії Соколенко та Сергія Стуканова. Гостя цього випуску — публіцистка, філософиня й авторка легендарної монографії «Шевченків міф України» Оксана Забужко. У програмі мова йде про національний міф як важливу передумову формування нації і постать Тараса Шевченка як центрального міфотворця для української нації.
Читайте також: Героїчні історії у новому документальному проєкті «Без вас» на Суспільному
Щоб сформуватися в націю, кожен народ має усвідомити свою приналежність до певної історичної й культурної традиції, визначити свою ідентичність. А ідентичність, за словами Оксани Забужко, людина всотує передусім з художньої літератури. Саме там формується образ і міф, який згодом стає підосновою розвитку нації в нові часи. Для британців таким міфотворцем став сер Вальтер Скотт, для поляків — Генрик Сенкевич, а для українців — Тарас Шевченко.
Чому українцям пощастило з національним міфотворцем більше, ніж полякам; яку формулу заклав Шевченко у свій вірш «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» та для чого цитував французьку «Марсельєзу» — слухайте у новому випуску «Батьків-засновників».
Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» запропонує слухачам історії таких велетнів думки як: Пантелеймон Куліш, Маркіян Шашкевич, Михайло Драгоманов, Іван Франко та Володимир Антонович.
«У ході досліджень ми робимо нові відкриття, якими дуже хочемо ділитися з українцями, адже так багато людей доклали зусиль до створення й відродження України, вірили, що Україна повстане, і вона повстала. Цим проєктом ми хочемо допомогти дізнатися з усіх сторін про відомих українських інтелектуалів, які проєктували українську державу», — каже ведуча проєкту Наталія Соколенко.
А ведучий Сергій Стуканов розповідає, що новий сезон «Батьків-засновників» буде присвячений історії появи й розвитку ідей, з яких постала українська держава:
«XIX сторіччя — період українського національного відродження. Завдяки діяльності мислителів було створено українську державу, тобто Українська Народна Республіка 1917 року стала результатом кропіткої праці десятків діячів. Тому коли ми хочемо зрозуміти, як постала українська держава початку XX сторіччя, нам треба зрозуміти генезу ідей, концепцій, які були сформульовані в середині та в другій половині XIX сторіччя. Саме цьому періоду і присвячений другий сезон».
Дивіться проєкт на ютуб-каналі Українського Радіо.
Нагадаємо, перший сезон проєкту містив 10 випусків і був присвячений мислителям і діячам, які пробували осмислити та сформулювати ідею України від часів Русі й до початку 40-х років XIX сторіччя. Пройшовши крізь віки, крізь сторіччя сезон завершився історією про Миколу Костомарова. Другий сезон також міститиме 10 епізодів і увага буде зосереджена на постатях, які діяли в другій половині XIX сторіччя.
Проєкт «Батьки-засновники» виходитиме щосереди в ефірі Українського Радіо, на ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».