Новини компанії

Червень 21, 2024

Кожен суспільний мовник може багато навчитися в Суспільного, — Уна Клапкалне, голова правління Латвійського радіо

Представники Латвійського радіо відвідали Суспільне Мовлення, щоб дізнатися більше про його роботу й досвід подолання викликів, що зʼявляються в умовах повномасштабного вторгнення. Зустріч відбулася 18 червня у головному офісі Суспільного в Києві. 

На Суспільному з візитом побували Уна Клапкалне, голова правління Латвійського радіо, Ієва Айле, член правління з питань розвитку програм та послуг, Угіс Ліб'єтіс, керівник відділу новин, Евія Унама, програмна продюсерка 1 каналу Латвійського радіо, Андіс Балодіс, директор інфраструктури та Маріс Скурба, старший інженер з обслуговування студії. 

Читайте також: Суспільне готує фільм про 100 років Українського Радіо через історії відомих українців

«Наразі Латвійське радіо працює над удосконаленням процедур і документів, які необхідно підготувати на випадок різних надзвичайних ситуацій, у тому числі військових конфліктів. Відкритість, чесність і дуже детальна інформація, надана колегами з Суспільного, надзвичайно цінна і корисна для розуміння того, які пріоритети в таких ситуаціях є першочерговими. Отримані знання допомогли нам усвідомити важливість готовності, необхідність розробляти різні сценарії, протоколи та писати документи, незважаючи на те, що реальність буде відрізнятися від будь-якого плану. Кожен суспільний мовник зараз може багато чого навчитися у Суспільного. І ми всі це робимо. Під час дводенного навчального візиту ми стали свідками неймовірного професіоналізму, досконалості, лояльності, патріотизму й відданості. Кожен член команди Суспільного заслуговує на захоплення та повагу», — поділилась Уна Клапкалне.

Микола Чернотицький, голова правління Суспільного, розповів про структуру медіакомпанії, поточні проєкти і ресурси, необхідні для подальшого розвитку, а також про роботу в умовах повномасштабної війни та блекаутів. 

Також він акцентував на важливості роботи радіо, яке попри все продовжувало мовити та своєчасно надавати населенню важливу інформацію, особливо під час блекаутів. 

«Цінність радіомовлення з початком повномасштабного вторгнення переосмислена по-новому, адже з власного досвіду ми знаємо, як Українське Радіо допомагало українцям без світла та інтернету отримувати життєво важливу інформацію», — зазначив Микола Чернотицький.

«Якщо говорити про радіо, то попит на цей вид контенту дійсно величезний, — зауважив під час зустрічі Андрій Таранов, член правління, відповідальний за маркетинг, — з одного боку, радіо — це безпека, джерело новин для тих людей, які дуже обмежені в доступі до інших ресурсів. З іншого боку, радіо зараз це величезна культурна подія. Якщо говорити про нову музику, то насправді відбувається набагато більше прем'єр, ніж це було до війни. І ми запевняємо артистів, що вони потрібні людям. Це безумовно важливо»

Читайте також: Дмитро Хоркін: Українське Радіо не припиняло свого мовлення ні на мить

Генеральний продюсер Українського Радіо Євгеній Чиж детальніше розповів та показав як працює радіомовлення на Суспільному. Представники Латвійського радіо побували на прямих ефірах і наочно дізналися про український досвід радіомовлення. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото: Валерія Мезенцева