Новини компанії

Жовтень 15, 2024

Комплексна трансформація на Суспільному: про результати пілотного проєкту

У межах реалізації проєкту «Комплексна організаційна трансформація компанії» за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) Суспільне Мовлення розпочало впровадження єдиного інформаційного простору для операційної діяльності компанії, що обʼєднує всі її напрями (телебачення, радіо та диджитал-платформи). 

Проєкт «Комплексна організаційна трансформація компанії» розпочався у 2020 році й складається з чотирьох етапів: перехід від ручного управління до системного; розвиток корпоративної культури Суспільного; автоматизація бізнес-процесів (перший етап); підвищення спроможності підрозділу дослідження аудиторії. Найближчим часом планується впровадження другого етапу автоматизації за підтримки SIDA і згодом — фіналізація проєкту за підтримки Європейського Союзу в особі Європейської Комісії та Deutsche Welle Academie.

Керує цим проєктом на Суспільному Мовленні Ярослав Єрохін. За його словами, організаційна цифрова трансформація дозволить медіакомпанії не лише зміцнити свої внутрішні процеси, а й ефективніше втілювати місію Суспільного мовника, спираючись на передові новітні технології.

«У 2024 році Суспільне почало створювати єдиний інформаційний простір в рамках стратегії розвитку компанії. Це перший крок до автоматизації всіх бізнес-процесів, мета якої забезпечити ефективність і прозорість управління компанією. Минулого року компанія обирала систему класу BPMS/ERP й у результаті відкритих торгів придбала рішення IT-Enterprise. Вже зараз успішно впроваджується перший етап — це управління проєктами для виробництва сюжетів та програм. Попереду насичений рік подальшого впровадження управління фінансами, запасами, договорами, а також податковий та бухгалтерський облік, управління персоналом і закупівлями», — розповідає Ярослав Єрохін.

Читайте також: У Львові запрацював простір Академії Суспільного Мовлення

Родіон Кочубей, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за операційну діяльність, каже, що команда Суспільного давно працювала над тим, щоб вивести компанію на новий рівень автоматизації. Проте процес, безумовно, складний і потребував великої кількості ресурсів і людських, і фінансових. 

«Перша ітерація в компанії була ще наприкінці 2020 року. Друга хвиля — перед початком повномасштабної війни. Ми мали грантову підтримку від Королівства Швеції для того, щоб вкласти кошти в частину проєкту автоматизації. Потім, завдяки тому, що ми знайшли підтримку і в Європейському Союзі, і в Deutsche Welle (DW), Королівство Швеція продовжило підтримку і Суспільне отримало змогу автоматизувати весь спектр діяльності нашої компанії», — ділиться Родіон.

Медіагалузь, зокрема Суспільне, зазвичай працює у форматі проєктів. Тому впровадження розпочалося саме з модуля BPMS (модуля, який відповідає за роботу з проєктами), розповідає Дмитро Козлов, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за управління персоналом:

«Так ми можемо очікувати, що саме у такий спосіб починається шлях до того, щоб система працювала: і в тих проєктах, де ми створюємо контент, і в тих проєктах, де ми керуємо ресурсами й інфраструктурою компанії. Відповідно, ми розуміємо, що сьогодні швидше й ефективніше прогнозуємо, що буде відбуватися в компанії, швидше і чіткіше промальовуємо наші бізнес-процеси й починаємо вихід на новий рівень з планування, обліку, прогнозування та інтеграції проєктів, які залучають різні команди. Тому наші сподівання щодо загальної ERP-системи і початок роботи саме з модуля, з блоку, який відповідає за роботу з проєктами, — це наше свідоме рішення»

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.