Новини компанії

Липень 10, 2024

Історія, зафіксована на відеоплівку: телевізійний спецпроєкт Суспільне Медіатека

На місцевих каналах Суспільного Мовлення (Суспільне Київ, Суспільне Львів, Суспільне Черкаси тощо) почали виходити короткі міжпрограмні відео на історичну тематику про значущі місця та події України. Відбирає теми й готує проєкт для телеефіру команда, яка працює з архівами та платформою Суспільне Медіатека.

Читайте також: 780 годин опублікованих архівів: пів року роботи Суспільне Медіатека

Кожен випуск складається з трьох тематичних блоків. Перший — це відеоряд про певні події в минулому, як-от збори Народного Руху України у 1989-му чи Чемпіонат Європи з футболу, який Україна приймала влітку 2012-го. Другий блок — це «замальовки» українських міст: від довоєнного Маріуполя чи українського Севастополя до Києва у 80-х роках чи Запоріжжя в 90-х. І останній блок кожного випуску — це чорно-білі німі хронікальні кадри. Тут глядачі зможуть побачити, яким було Свято виходу на Полонину в 1970-му, чи харківський Держпром в 1968-му, чи реакцію львів’ян на затемнення сонця в 1960-му та багато іншого.

«На сайті Суспільне Медіатека ми щодня публікуємо унікальні, цінні, не бачені раніше кадри з усієї України, а цей проєкт дає змогу показати це відео ще й на телебаченні. У наступному випуску, наприклад, будуть кадри з Криму, з українського міста Севастополь за 2002 рік. А далі — Київ у 80-х, Черкаси на початку 2000-х… І ще багато українських міст, визначальних та важливих подій з життя нашої країни, чорно-білі кадри з далекого минулого. Найважче у роботі над цим проєктом — вибрати найцікавіше, а потім з цього найцікавішого ще хвилину найкращого. Бо хочеться показати все, щоб глядачі, як і користувачі нашого сайту, як і ми щодня, побачили і почули якнайбільше унікального з величезних архівів Суспільного», — каже Ірина Гоць, продюсерка Суспільне Медіатека.

«Робота колег, які працюють з архівами Суспільного, цінна для нас і безцінна для наступних поколінь українців. Відтепер глядачі наших телеканалів бачитимуть частіше ексклюзивні відео з різних міст країни про те, як було задовго до російсько-української війни, і навіть до проголошення незалежності України — щоб глибше розуміти контекст подій сьогодення, а також пам’ятати — хто ми і чим пишатися», — каже Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення отримало у спадок після реформування державних телеканалів і радіо неосяжні масиви відео- та аудіоданих — не лише центрального телебачення та радіо, а й усіх обласних телерадіокомпаній. Разом із партнерами команда розпочала оцифровувати ці записи, впорядковуючи їх у каталоги, та вивантажувати на платформу Суспільне Медіатека, де подивитися чи послухати їх зможе кожен. Команда запрошує користувачів разом вдосконалювати платформу: залишайте пропозиції у формі зворотного зв'язку у правому нижньому куті сайту Суспільне Медіатека.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю АТ "НСТУ" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. Проєкт створено в рамках співпраці Суспільного мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії за грантом «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні».