Жовтень 17, 2024
Історії жінок важкопоранених захисників — на ютуб-каналі Суспільне Одеса
Троє героїнь проєкту Суспільне Одеса — мужні та самовіддані жінки. Кожна з них стала опорою і підтримкою для свого пораненого чоловіка. Кожна — шукає можливості, щоб полегшити побут своєму герою, і має силу боротись за нього, радіти його досягненням та вірить, що разом можна вистояти й не втратити мотивацію жити. Проєкт Ольги Глечик та Івана Хворостяна «Жінки важкопоранених військових» вже можна дивитись на ютуб-каналі Суспільне Одеса. Режисер — Дмитро Згурієв.
Читайте також: Світова й українська прем’єри фільму Суспільного «Ізоляція» на фестивалях осені
Десять років в Україні триває війна, тисячі поранених військовослужбовців потребують якісного лікування, реабілітації й підтримки, та насамперед — підтримки рідних і суспільства.
«Навіть неймовірна стійкість і сила потребує підтримки. Цей проєкт саме про це: про силу підтримки, віру і, безперечно, — про любов. Маю надію, що ці приклади комусь допоможуть. Я в це вірю. Ці історії надзвичайно потужні, вони для кожного з нас», — каже продюсерка з виробництва південного хабу Суспільного та Суспільне Одеса Олена Кваша.
Із Суспільним своїми історіями поділились Вікторія Маслова, Ольга Сабутська та Олена Каус.
Вікторія і Максим одружилися, коли їй було 18, а йому — 19. Це було велике кохання, у шлюбі народили двох дітей. Чоловік став на захист України 11 жовтня минулого року, через два місяці отримав важке поранення, йому відірвало обидві ноги. Коли прийшов до тями в госпіталі — поряд вже була Вікторія.
Ольга зустріла свого чоловіка вже після того, як він повернувся з важким пораненням. Марк — бойовий медик. Коли втратив ноги — втратив і бажання жити. Жінка згадує повагу та вдячність, яку тоді відчула до нього, і наголошує, що жаліти поранених захисників не треба, бо вони заслуговують на захоплення. Зараз їхні стосунки тримаються на її силі і його цілеспрямованості. Ольга каже, що коханий дозволяє їй бути і слабкою, і сильною. Саме поряд з ним вона надихається і відновлюється.
Олена родом з Херсонщини, там і познайомилася з чоловіком Євгеном, народили трьох дітей. У 2019-му багатодітний батько пішов у військо, а вже у 2022-му його дружина мусила вивозити дітей з окупації з великим ризиком для життя: окупанти могли дізнатися, що це родина захисника, а вони не жаліли ні дітей, ні жінок. Після поранення Євген зателефонував дружині з госпіталю, розповів про втрату ніг, і просив до нього поки не їхати. Зустрілися через пів року в Одесі, куди ветерана привезли для подальшого лікування.
Авторка проєкту Ольга Глечик каже, що на цю роботу її змотивував голова ГО «Потенціал Майбутнього» Ігор Семененя, який опікується ветеранами й бачив приклади сімей, які зараз разом вчаться жити в нових умовах. Тож в Ольги виникло бажання більше розповідати про мужніх і сильних жінок.
«Війна зруйнувала багато сімейних пар, і багато хто з жінок не витримує викликів, з якими стикаються в сім’ях після поранень, а особливо після таких важких поранень, як ампутації — і це наразі велика проблема, — зазначає кореспондентка Суспільне Одеса Ольга Глечик. — Ми вирішили розказати і показати історії тих дружин важкопоранених військових, які справляються зі всіма складнощами. Показати їх такими, як вони є: зі своїми слабкостями й болями, і розповісти про те, що їм доводиться переживати кожного дня. Сподіваюсь у нас це вийшло».
Ольга каже, хотіла, щоб проєкт міг мотивувати інших жінок і розповісти українцям, що наші захисники потребують підтримки, облаштованих просторів, зручного громадського транспорту, можливостей для реалізації і близьких людей поруч.
«Всіх жінок з нашого проєкту об’єднує те, що вони перебувають в щасливих союзах, вони кохають і кохані, а тому всі складнощі побуту сприймають як тимчасові незручності. Для кожної жінки головне, що їхня рідна людина жива і поряд. Особливо приємно, що є історія нової сім’ї, пари, яка зустрілася вже після отриманого важкого поранення чоловіка й ампутації обох кінцівок, — згадує Ольга. — І таких історій багато, тож я вважаю, що про це варто більше розповідати. І планую це робити».
Читайте також: «Що таке одна сторінка?» Оксана Забужко про написання Радіодиктанту національної єдності – 2024
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Нагадаємо, усі верифіковані новини від команди Суспільного — на сайті Суспільне Новини. Про Одеську область — у місцевому розділі сайту та в соцмережах Суспільне Одеса: