Новини компанії

Липень 31, 2024

Історії впливу: як матеріали Суспільного допомогли тваринам та їхнім господарям

Врятовані тварини та відповідальність за знущання над ними — Суспільне розповідає історії, які впливають та не залишають байдужими, зокрема і наших журналістів. 

Одна з найновіших — історія врятованої кішки після обстрілу авіабомбами п’ятиповерхівки у Мирнограді 15 липня на Донеччині. Родина, що мешкала у розтрощеному під’їзді, думала, що втратила тварину. Проте її на згарищі відшукали кореспонденти Суспільне Донбас. 

«Біля будинку Владислав Уколов побачив явно домашню кішку, колись сіру, а тепер — руду, бо в неї обгоріла шерсть, морда, вуса, а очі сльозились від диму і болю. Влад підібрав кішку, взяв на руки і намагався зрозуміти, як і кому її передати, щоби їй надали допомогу. І тут ми зустріли на руїнах жіночку, яка шукала кішку, бо та єдина залишилася в квартирі, якої більше не існує — вщент згоріла у вогні від російської авіабомби. Онука пані Наталі не плакала за згорілою квартирою, дитина плакала за кішкою, яка залишилася вдома. Жінка не одразу зрозуміла, що це саме її кішка. Але тепер вона врятована», — згадує головний редактор Суспільне Донбас Андрій Крамченков

Читайте також: Фонд «Повернись живим» та Суспільне провадять кампанію на підтримку українських військових

Історії, які висвітлює національна інформаційна мережа журналістів Суспільного нерідко допомагають змінювати скрутне становище, в якому опинилися домашні чи свійські тварини. Нижче — про вплив таких матеріалів. 

Почесний донор отримав нову домівку

  • Семирічний баран Бетховен — почесний донор, який жив у кропивницькому шкірно-венерологічному центрі, його кров використовували для лабораторних досліджень, досяг «пенсійного віку» і вже не виконував своїх обов’язків.  Колектив центру утримував тваринку своїм коштом, бо держава перестала виділяти на нього гроші, а згодом стало зрозуміло, що «пенсіонер» потребує кращих умов проживання. Після виходу сюжету в ефір баран переїхав у село в Кропивницькому районі, за 40 кілометрів від міста. 

«Обирати для себе умови життя можуть люди, а тварини — ні. Тому захотілось допомогти. Коли ми запропонували зняти про нього репортаж, в Центрі сміялись, але погодились. Після виходу матеріалу в ефір, барана забрали в село наступного дня. Розповідали потім, що працівники Центру плакали, коли Бетховена забрали і переживали, щоб його не ображали. Тому Суспільне їздило на перевірку. Нам всім не вистачає добрих новин, а це — історія про добро і людяність», — коментує лінійна продюсерка Суспільне Кропивницький Антоніна Крейтор.

Читайте також: Історії впливу: матеріали Суспільного, що допомогли їхнім героям

Після восьми років очікувань Рекс знайшов родину

  • Собака Рекс протягом восьми років щодня приходив до берега Дніпра, бо сподівався на повернення господаря, який загинув. Собака захворів на хворобу Лайма. Небайдужі пролікували Рекса, а волонтер Сергій Залізняк розповів Суспільному про цей випадок. Згодом у соціальних мережах його історію побачила родина Гоменюк і забрала Рекса до себе.

«Він потребував родини, без якої б не вижив, а я хотіла продовжити його історію. Зв’язавшись із волонтерами та створивши матеріал, мені лишалося лише активно поширювати історію Рекса в соціальних мережах та розповідати всім знайомим про нього. На щастя, нова родина знайшла Рекса за декілька днів після випуску сюжету. Востаннє коли я його бачила, він, здається, був найщасливішим собакою на світі», — розповіла Наталія Черкашенко, кореспондентка Суспільне Черкаси.

Хмельничанка лікує хворих котів і собак

  • Власниця приватного притулку для собак і котів хмельничанка Тетяна Ігіна збирала для підопічних хворих та скалічених тварин гроші на вулиці, бо тварин вона лікувала в клініках, одній собаці навіть вставили штучну нижню щелепу. Жінка займається винятково хворими тваринами, за якими потрібен постійний догляд і покинула роботу, раніше вона була віолончелісткою в симфонічному оркестрі. Після публікації сюжету, Тетяну шукали люди в соцмережах, переказували гроші й приносили корм.

«Я побачила на вулиці картонну скриньку, на якій було написано, що тваринам у притулку потрібні ліки, корм та догляд, та просили перехожих донатити на ці потреби, хто скільки може. Запропонувала зняти сюжет. Власниця притулку облаштувала для тварин свою трикімнатну квартиру в середмісті Хмельницького. На той час в неї жило дуже багато тварин. Якихось вона сама забирала з вулиці, когось їй приносили люди, знаючи, що жінка їх лікує та утримує. Мене вразили найбільше тварини з виколотими й видавленими очима. Героїня розказала, що її рідні, мати та донька, спочатку ніяк не сприймали такого захоплення, та згодом зрозуміли, що в цьому вона вбачає сенс свого життя», — поділилася журналістка Суспільне Хмельницький Світлана Поробок.

Кривдник отримав справедливе покарання

  • Дочка власниці корови, Людмила Булка, розповіла Суспільному про наругу над твариною. Корова була у важкому стані, а родина власників хотіла розголосу цієї ситуації, адже, за їхніми словами, кривдника неодноразово ловили за подібними справами, але провадження закривали. До захисту тварини підключились багато зоозахисних організацій, юристів, кримінальне провадження поновили і таки визнали 22-річного жителя села Печеськи винним та засудили до п’яти років в’язниці з іспитовим строком у два роки через пів року після події.

«Під час зйомки сюжету мене вразила не так людська жорстокість і безкарність, як дійсно активна позиція власників тварини, які хотіли всебічного висвітлення і розголосу. Дочка власниці корови, Людмила Булка, шукала можливості та комунікаційні канали, аби надати розголосу тому, що психічно хвора людина, яку важко притягнути до відповідальності, насправді тримає в страху округу. Адже, з її слів, після знущання з корови могли бути й діти. Суспільне готове висвітлювати такі соціально-важливі проблеми, коли люди готові про них говорити. Це був якраз той випадок і зловмисник отримав справедливе покарання за законом тільки завдяки тому, що власники тварини не переставали нагадувати про це громадськості через різні канали комунікації, зокрема через Суспільне», — зазначає кореспондентка Суспільне Хмельницький Діана Колесник.

Діліться з Суспільним і своїми історіями, щоб їх почула вся Україна. Контакти команди у вашому регіоні — за лінком або на сайті Суспільне Новини. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.