Лютий 07, 2025
Дитяча академія Суспільного традиційно долучилася до проведення тренінгів для учасників проєкту «Залізна зміна»
Уже другий рік поспіль Дитяча академія Суспільного Мовлення об'єднує медіафахівців для участі у всеукраїнському соціальному проєкті спортивно-патріотичного виховання «Залізна зміна»*. 29 січня у Буковелі учасникам проєкту провели тренінги з медіаграмотності та цифрової безпеки.
«Ми — не звичайний проєкт, це навчально-спортивна програма для наших лідерів, де кожного дня вони проходять навчально-спортивну програму: починаючи від фінансової грамотності й закінчуючи військовою та тактичною медициною.
У назві проєкту закладена наша місія — виховати, згуртувати та навчити молодих лідерів, нашу “Залізну зміну”, стати найкращими з найкращих, аби брати участь у відбудові повоєнної України», — зазначила менеджерка «Залізної зміни» Тетяна Трофимюк.
Тренером від команди Суспільного Мовлення була Анна Погребна, шеф-редакторка соцмереж Суспільного Мовлення, яка поділилася з підлітками особливостями роботи команди диджиталу Суспільного над Євробаченням як проєктом.
«Я розповіла, як ми працюємо під час конкурсу, чим займається диджитал-команда і чому це не лише про SMM, а про комплексну стратегію популяризації наших конкурсантів. Адже ми поширюємо інформацію не тільки для української аудиторії, а й для єврофанів усього світу. До речі, було помітно, що серед дітей було багато зацікавлених єврофанів. Також обговорювали, що таке Суспільне, чим воно відрізняється від єврофанських спільнот. Говорили й про політичний аспект Євробачення, адже в нинішніх умовах це особливо актуально. Зокрема, чому в умовах війни важливо відправляти представника від України на конкурсі й чому культура та політика нерозривно пов’язані», — каже Анна.
Читайте також: Суспільне і Фонд Сергія Притули проведуть благодійний збір під час трансляції Нацвідбору на Євробачення
Запрошений тренер від Дитячої академії Суспільного Мовлення Павло Мантуло, фахівець із цифрової безпеки й тренер DW Akademie, розглядав з учасниками проєкту тему кібербезпеки в сучасному світі. Зокрема вони обговорили такі види шахрайства, як фішинг, кетфішинг, кібербулінг, а також коротко торкнулися теми OSINT.
«Ми обговорювали, як наш мозок адаптується до сприйняття інформації, як швидкість обробки даних може заважати відрізнити, наприклад, шахрайські сторінки від безпечних, а також розглянули інші аспекти кібербезпеки. Багато дітей вже щось чули й знали, але все одно в процесі дізналися чимало нового. Це було помітно з їхніх реакцій. Вважаю, що такі тренінги варто проводити регулярно й виводити тему кібербезпеки на рівень освіти, навіть базово — у школах. Це надзвичайно важливо, адже кіберзагрози стають дедалі поширенішими, і ми повинні бути до них готовими», — ділиться Павло.
Читайте також: Представники Суспільного поділилися на конференції з комунікацій ЄМС кейсом голосування в Дії на Євробаченні
Медіаграмотність і критичне мислення відіграють ключову роль у сучасному світі, допомагаючи молоді орієнтуватися в інформаційному просторі та формувати власний якісний контент, підсумовуючи зазначила Владислава Місна, менеджерка Дитячої академії Суспільного Мовлення. Саме тому Дитяча академія із задоволенням продовжує долучатися до тренерства у навчально-патріотичному проєкті «Залізна Зміна».
«Ці підлітки — майбутнє України. Вони вже сьогодні демонструють лідерський потенціал, досягають успіхів у науці, спорті, громадській діяльності. Саме їм доведеться формувати нову інформаційну культуру країни, відстоювати правду та створювати власний якісний контент. Вірю, що ця поїздка — це не лише навчання, а й важливий етап для кожного з учасників на шляху до майбутніх досягнень. Дякуємо команді “Залізної Зміни” та Укрзалізниці за можливість працювати з талановитою молоддю й надихати їх на нові звершення, а також DW Akademie за підтримку нашої роботи», — додала Владислава.
* «Залізна зміна» — це унікальний проєкт для розвитку талановитої молоді України. Серед учасників проєкту — призери всеукраїнських конкурсів МАН, студенти та абітурієнти програми UGS, ліцеїсти коледжів безпекового спрямування МВС, чемпіони зі скелелазіння, лідери шкільного та студентського самоврядування. Ці діти з окупованих територій Сумщини, Донеччини, прифронтової Харківщини, Дніпра та Криму. Від вересня 2023 року його випускниками стали понад 3200 школярів з усієї України. 12 днів шляхами української залізниці учасники мандрують містами Західної України, де здобувають лідерські навички, необхідні для успішних кроків у доросле життя сучасного українського суспільства.
Тренінги представників Суспільного у «Залізній зміні» є частиною проєкту «Підтримка незалежних медіа для сильної демократичної України» і реалізуються DW Akademie у співпраці з Дитячою академією Суспільного Мовлення за фінансової підтримки Європейського Союзу та співфінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.