Липень 30, 2024
Два проєкти Суспільного стали лауреатами премії імені Івана Франка
Премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності в номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» отримала команда Суспільне Чернігів за трисерійний документальний фільм «Битва за Чернігів». Лауреатами в номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» стали автори проєкту «ППО: протипанічна оборона» на Радіо Культура. Про це йдеться на сайті Держкомтелерадіо, де 29 липня відбулося засідання комітету з присудження премії.
Загалом, на премію імені Івана Франка подали 29 творів різних жанрів. Премія у розмірі 10-ти тисяч гривень присуджується у 4-х номінаціях шляхом відкритого голосування комітету.
Читайте також: Фонд «Повернись живим» та Суспільне провадять кампанію на підтримку українських військових
Героями «Битви за Чернігів» стали військові — оборонці Чернігова. Це погляд на події лютого-березня 2022 року як професійних воїнів, так і добровольців, як солдатів-новобранців, так і генералів та полковників. Команда проєкту — Андрій Тіток, Алла Скорик, Микола Іванчик, Олександр Поліщук та Дмитро Сахон. Переглянути три серії «Битви за Чернігів» можна на ютуб-каналі Суспільне Чернігів.
«Трисерійна документальна стрічка «Битва за Чернігів» — епохальна робота, не одного року чи дня. Хотілося, щоб цей фільм переглядали, оцінювали і бачили його актуальність через два, десять чи навіть п'ятдесят років після прем’єри. Приємним сюрпризом стала перемога “Битви за Чернігів” у престижній національній премії Івана Франка. Ще раз хочу подякувати всій команді, яка працювала над фільмом. Переконаний, що попереду в нас ще багато перемог», — каже Андрій Тіток, автор документального проєкту, продюсер новин Суспільне Чернігів.
У 55-ти випусках програми «ППО. Протипанічна оборона» команда проекту аналізує найрізноманітніші форми та методи інформаційних диверсій, дає поради психологів щодо самозахисту, пояснює, як не стати співучасниками чи жертвами інформаційних злочинів. Автори — Вадим Карпʼяк, Оксана Мороз, Катерина Гольцберг, Лідія Смола, продюсерка проєкту — Юлія Загоруйко. Послухати проєкт можна на сайті Радіо Культура.
«Якісний просвітницький контент — візитівка Радіо Культура. Під час війни перед українцями постало ще одне завдання — вчитися відрізняти новину від маніпулятивно вкинутої інформації. Саме з цим викликом ми й вирішили попрацювати. Ворог використовує дезінформацію — від методичок КГБ, адаптованих під сучасні соцмережі, до міфу про «хороших русскіх», який дотепер живий. У випусках програми “ППО. Протипанічна оборона” на конкретних історичних прикладах Вадим Карпʼяк, Оксана Мороз, Катерина Гольцберг і Лідія Смола детально аналізують найрізноманітніші прояви та методи інформаційно-психологічних спецоперацій росії, надають практичні поради, як "не вестися" й не стати їх жертвами, а також підказки про збереження психічного здоров'я. Дякую команді за такий важливий й актуальний проєкт, який дає можливість нашій аудиторії вдосконалити свої навички критичного підходу до інформації та психологічного самозахисту», — сказала Юлія Загоруйко, продюсерка Радіо Культура.
Читайте також: Радіо Культура презентує новий подкаст про українське мистецтво
Нагадаємо, Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності — щорічна літературна премія, яка присуджується авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Премія присуджується Державним комітетом телебачення і радіомовлення України з 2004 року щорічно до дня народження Івана Франка — 27 серпня.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
*Проєкт “ППО: протипанічна оборона” створено за фінансової підтримки МФ "Відродження".