Новини компанії

Травень 22, 2024

Суспільне — генеральний медіапартнер XII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»

З 30 травня по 2 червня у Києві відбудеться XII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Суспільне Мовлення стане генеральним інформаційним партнером заходу. 

«Ми щасливі, що наша співпраця з Мистецьким Арсеналом триває багато років і пишаємось тим, що цього року Суспільне стало генеральним партнером цьогорічного “Книжкового Арсеналу”. Наша команда докладе всіх зусиль, аби ця співпраця мала продовження в нашому контенті. Одна з місій Мистецького Арсеналу — продукувати сенси, а ми як суспільний мовник максимально поширимо ці сенси серед аудиторії», — зазначив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький.

Фокус-тема цьогорічного фестивалю — «Життя на межі», її сформулювали куратори Володимир Єрмоленко і Тетяна Огаркова. «Книжковий Арсенал» традиційно складатиметься з програми подій і книжкового ярмарку. У програмі представлено понад 160 подій, у книжковому ярмарку — понад 100 видавництв та 5 книгарень. У просторі «Вітрина новинок» цього року будуть представлені книги про війну будь-якого жанру, теми чи вікової категорії, видані після червня 2023 року і представлені на фестивалі.

«Організовуючи "Книжковий Арсенал" вдруге за час повномасштабної російської агресії проти України, наша команда робить те, у що вірить, як і всі українці. Ми всі є, ми продовжуємо працювати, українські автори продовжують писати, митці — створювати, видавці — видавати книги. Тішуся, що цього року завдяки співпраці з Суспільним Мовленням, яке стало генеральним інформаційним партнером "Книжкового Арсеналу", до фестивалю зможуть доєднатися численні глядачі та слухачі Суспільного. Це партнерство свідчить про наші спільні цінності. Впевнена, що проведення "Книжкового Арсеналу" — це маркер стійкості нашої культури, інституцій та людей, які творять цю культуру. У цьому ми з командою Суспільного працюємо пліч-о-пліч: щоб усі українці та українки мали можливість бути причетними до культурного життя країни під час війни. На Книжковому Арсеналі, фокус-тема якого цього року звучить “Життя на межі”, ми будемо говорити саме про це», — зазначила генеральна директорка Мистецького Арсеналу Олеся Островська-Люта.

Суспільне вкотре об’єднає свої зусилля з тим, аби донести усім поціновувачам літератури найсвіжіші та найактуальніші новини й новинки зі сфери книговидавництва України та світу. Впродовж чотирьох фестивальних днів на локації працюватимуть виїзні студії телеканалу Суспільне Культура та Радіо Культура, журналісти сайту Суспільне Культура та диджитал-платформи Суспільного Мовлення. Вони здійснюватимуть прямі включення, трансляції з фестивалю, готуватимуть публікації і запрошуватимуть організаторів та гостей «Книжкового Арсеналу» на студійні інтерв'ю.

Читайте також: Олена Гусейнова стала кураторкою літературної програми «Книжкового Арсеналу 2024»

Так, Суспільне транслюватиме церемонію відкриття книжкового фестивалю: всі охочі зможуть переглянути її на ютуб-каналі Суспільне Культура 30 травня о 17:00. Відтак цей ютуб-канал буде постійно оновлюватись записами дискусій та інтерв’ю з топучасниками форуму. 

Телеканал Суспільне Культура в межах висвітлення «Книжкового Арсеналу» запрошуватиме учасників подій на інтелектуальні бесіди: до, під час та після фестивалю у програмі «Культурний інстинкт» вийдуть спеціальні інтерв'ю з організаторами форуму, письменниками, журналістами, лідерами думок та медійними діячами, які відвідають цьогорічний фестиваль.

Команда інформаційно-аналітичного проєкту «Культура на часі» телеканалу Суспільне Культура напередодні фестивалю розкаже про підготовку до його проведення та безпекові питання. 30 травня у програмі «Культура на часі» буде спеціальний репортаж про відкриття і програму цьогорічного фестивалю, а упродовж роботи «Книжкового Арсеналу» готуватиме актуальні репортажі й записуватиме інтерв'ю.

Шість подій цьогорічного «Книжкового Арсеналу» підготовлені та будуть проведені спільно з Радіо Культура: п’ять публічних інтерв’ю та одне поетичне читання. Всі публічні заходи транслюватимуться наживо в ефірі Радіо Культура. 

Читайте також: Лауреаткою Премії Ґонґадзе – 2024 стала Тетяна Трощинська

31 травня о 14:00 на літературній сцені у межах цьогорічного «Книжкового Арсеналу» відбудеться дискусія до 100-річного ювілею Українського Радіо — «Українське радіо: 100 років спільної присутності». Це буде подіумна подія — тепла бесіда-рефлексія з робочим фокусом «Українське радіо на межі». Дискусія буде про те, як радіо зокрема і Суспільне загалом, мовлять на межі: 

  • на межі можливостей, нерідко з бомбосховищ, під обстрілами, в окупації тощо; 
  • на межі переломних часів (війна і мир, революції і межа старого і нового режимів, руйнування авторитаризму і побудови демократії тощо); 
  • на межі фронту, на межі вільної і тимчасово окупованої України, а часом і за межею; 
  • на межі професій — коли репортери стають волонтерами, письменники — ведучими, культурні діячі — воїнами; 
  • на межі століть, коли своє сторіччя Українське Радіо провело з гідністю, будучи з українцями поруч, пліч-о-пліч у всі переломні часи, лобіюючи нові тенденції і відстоюючи важливі цінності, і на порозі нового сторіччя Українського Радіо, виклики якого ще треба оцінити й проговорити.

Учасники дискусії: член правління Суспільного, відповідальний за радіо, телебачення та діджитал Дмитро Хоркін, журналістка Маргарита Лазник, ведуча Радіо Культура, письменниця Олена Гусейнова, виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська, модерує — журналіст Роман Коляда.

Читайте також: Голови двох Комітетів ВР підтримали розширення мовлення Суспільного у марафоні «Єдині новини»

Ще одна подія Суспільного на «Книжковому Арсеналі» — спецпоказ серії документального циклу «Велика російська брехня. Література», 31 травня о 20:00. Після показу відбудеться обговорення «Культурна апропріація: російська імперська традиція привласнення» за участі британського перекладача, дослідника, викладача української мови Уяма Блеккера; письменника, літературознавця, літературного критика, перекладача, видавця Ростислава Семківа; ведучої Радіо Культура, радіопродюсерки та письменниці Олени Гусейнової, філософа, публіциста, перекладача Вахтанга Кебуладзе; письменника та сценариста Андрія Кокотюхи. Модераторка — дослідниця культури, письменниця Олександра Довжик. Це буде відверта розмова про те, чому література ніколи не була поза політикою ні в Російській імперії, ні у Радянському Союзі. Як політичними рішеннями потрібних авторів видавали й перекладали, опозиційних до влади — репресували та знищували, та як через пропагандистську літературу росія дискредитувала український національно-визвольний рух на цілий світ.

1 червня з 13:00 до 14:00 під час «Книжкового Арсеналу» відбудеться партнерська автограф-сесія співавторки книжки «Хоробрі казки», генеральної продюсерки  цифрових платформ Суспільного Вікторії Мурованої біля стенда видавництва «АССА».

Нагадаємо, «Хоробрі казки» — це зібрані історії про досвід українських родин, які правдиво та делікатно пояснюють дітям нові реалії життя. В основу казок лягли 12 тем — розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність, втрата, віра в спільну перемогу та інші. 

Розклад всіх подій цьогорічного «Книжкового Арсеналу» можна подивитися тут.

«Книжковий Арсенал» є міжнародною подією, що організована Мистецьким Арсеналом. Фестиваль відбувається з 2011 року і став однією з найбільш впливових літературно-мистецьких подій Східної Європи. У 2019 році отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Місія Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.