Новини компанії

Травень 21, 2024

Голови двох Комітетів ВР підтримали розширення мовлення Суспільного у марафоні «Єдині новини»

Голова Комітету ВР України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв та голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин висловились за підтримку розширення марафону у рамках проєкту «Єдині новини #UAразом» на Першому каналі Суспільного Мовлення. Як стверджується, це дозволить максимально посилити можливості суспільного мовника у виконанні своєї місії.

Раніше Суспільне зверталось до голів Комітетів ВРУ стосовно розширення інформаційного мовлення Суспільного на Першому каналі власним контентом. 

«Я особисто, як і більшість моїх колег у комітеті, підтримую і вітаю рішення розпочати мовлення НСТУ у рамках проєкту “Єдині новини #UAразом” на Першому каналі Суспільного. Різноманітність і інклюзивність єдиної національної інформаційної політики — це саме те, що дозволить нам ефективніше протистояти російським ІПСО, які щодня намагаються прорвати наш спільний інформаційний фронт. Дуже сподіваюсь, що це рішення каналів-засновників марафону підштовхне всі українські відповідальні медіа до розробки та прийняття власного внутрішнього кодексу формування і регулювання контенту під час війни — як це робили, наприклад, американські медійники під час Другої світової війни, або після терористичного нападу на США 11 вересня 2001 року», — зазначив Микита Потураєв, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

Читайте також: «Єдині новини» продовжують розвивати мовлення у воєнний час

«Відзначу конструктивну позицію усіх сторін пошуку рішення для безперервності роботи Суспільного. Мовлення у рамках “Єдині новини #UAразом” на Першому каналі дозволить максимально посилити можливості суспільного мовника у виконанні своєї місії, а саме “...надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу”. Сподіваюся, це припинить будь-які маніпуляції щодо Суспільного. Наступне наше завдання — захистити суспільний мовник і з точки зору забезпечення належними для виконання своїх функцій ресурсами. Працюємо над цим», — заявив Ярослав Юрчишин, голова Комітету ВРУ з питань свободи слова.

Нагадаємо, 21 травня з 15:30 у рамках марафону «Єдині новини #UАразом» Суспільне Мовлення як медіа з особливим юридичним статусом забезпечить виробництво власної частини інформаційного марафону, що транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі Перший. 

Інформаційний блок марафону на Першому посилиться додатковим контентом: Суспільне Новини, «Суспільне. Студія», документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями. Водночас продовжиться обмін контентом з усіма учасниками марафону «Єдині новини #UАразом». 

Учасники марафону уклали Додаткову угоду до Меморандуму про взаємодію та співпрацю щодо впровадження нового підходу задля розширення можливостей реалізації єдиної інформаційної політики України в умовах воєнного стану та забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UАразом» від 30 травня 2022 року. 

На початку повномасштабного вторгнення найбільші комерційні мовники, телеканал «Рада» та Суспільне, об’єднались і створили цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини», щоб інформувати суспільство про найважливіші події відповідно до стандартів журналістики. Ініціатива стала одним із найкращих та унікальних у світі прикладів саморегулювання у сфері медіа, а також ефективною практикою приватно-державного партнерства.