Новини компанії

Квітень 19, 2024

Репортаж Суспільного — серед номінантів European Press Prize 2024

Матеріал «Я не спав 45 днів». Один день у відділенні психологічної реабілітації для військових» авторства Анастасії Іванців та Олександра Магули номінований у категорії «Публічний дискурс».

«У більшості випадків я би не хотіла, щоб мої матеріали взагалі зʼявлялися, оскільки ці тексти або про війну, або про її наслідки для українського суспільства. Цей матеріал не виняток. Я би хотіла, аби герої цього тексту ніколи не опинилися на реабілітації у психіатричному відділенні. Але реальність така, що Україна досить швидко стає країною з найбільшою кількістю ветеранів і ветеранок у світі, й вони вже зараз потребують різної підтримки.

Я би хотіла наголосити — далеко не всі військові потребуватимуть психологічної чи психіатричної допомоги. Більшості вдасться впоратися з пережитим на війні самостійно. Але вже є ті люди, кому не вдається. Ми як суспільство маємо бути готові до цього і змінювати систему психологічної та психіатричної підтримки вже зараз. А для цього передусім варто не боятися говорити із самими військовими, не боятися читати їхні історії, якими б болючими вони не здавалися», — каже журналістка Анастасія Іванців.

Щороку European Press Prize відзначає найвищі досягнення європейської журналістики. Переможців у п’яти категоріях оголосять у червні.

Читайте також: Тетяна Трощинська — фіналістка Премії Ґонґадзе-2024

Цьогоріч нагороду за досягнення в європейській журналістиці вручатимуть 12-й раз. На розгляд надійшло майже 800 заявок із понад 40 європейських країн, опублікованих 35 різними мовами. З них Підготовчий комітет відібрав до шортліста 2024 року 25 проєктів.

«З 25 історій, номінованих цього року на Європейську премію преси, більш ніж половина стосується тривалої травми від насильства, посттравматичного стресового розладу, спричиненого війною, та викликів, із якими Європа стикається у вирішенні проблем психічного здоров’я. Це свідчить як про готовність журналістів висвітлювати такі важливі питання, так і про стійкість і мужність людей, які діляться своїми історіями: від жертв сексуального насильства та домашнього насильства до солдатів на передовій і мігрантів, які розповідають про своє становище», — зазначають організатори.

Премія Європейської преси (European Press Prize) присуджується щороку у п’яти категоріях: «Видатний репортаж», «Інновації», «Журналістське розслідування», «Публічний дискурс» та «Журналістика міграції». Журі також присуджує Спеціальну нагороду за журналістику, яка не підпорядковується категоріям і дисциплінам. Кожна нагорода становить 10 000 євро.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.