Новини компанії

Березень 28, 2024

Чому мешканці Закарпаття отримують повідомлення з погрозами — дивіться у дослідженні Суспільного

Команда Суспільного Мовлення, яка створює проєкти з тематики нацпільнот і розмаїття, дослідила, чому закарпатці масово отримують спамові повідомлення із погрозами через месенджер Telegram та як діяти в такій ситуації. Адресати повідомлень з погрозами — переважно етнічні угорці, які живуть на Закарпатті, тому повідомлення-погрози надходять двома мовами: українською та угорською. 

Ця тактика часто використовується країною-агресором для розпалювання напруги на національному рівні. «Ідея цих повідомлень — це ІПСО», — пояснює Дмитро Тужанський, директор Інституту центральноєвропейської стратегії. 

Читайте також: «Велика російська брехня»: Суспільне готує проєкт про механізми російської пропаганди

Очевидці розповідають про свої враження від отриманих повідомлень: «Моя перша реакція була — страх. Я подумала, що це повідомлення стосується саме мене, тому що я етнічна угорка», — ділиться Андрея, одна з місцевих мешканок. — Але я побачила, що там багато помилок у правописі, і це навряд могло бути чимось серйозним. Через певний час я зрозуміла, що це нічого серйозного, і просто забула про це повідомлення».

Однак ігнорувати повідомлення, навіть якщо ви переконані, що це провокація — не варто. Фахівці радять перш за все не піддаватися паніці й повідомляти про ці повідомлення кіберполіцію та СБУ.

Ігор Розкладний, заступник директора Центру демократії та верховенства права, наголошує на тому, що подібні провокації робить росія з метою посіяти ворожість між українцями як народом та етносом: «Українсько-польські стосунки — понад рік постійно йдуть чвари. При чому вони торпедують як українцям про поляків, так і полякам про українців. Там ідуть свої наративи. Вони кидають те, що людей тригерить»

Інформаційна війна й досі триває, тому громадян закликають бути обережними та не допускати маніпуляцій з боку зловмисників. 

Сюжет доступний до перегляду двома мовами: українською та угорською. Також нагадаємо, що всі актуальні матеріали угорською мовою можна дивитись на місцевих каналах та на ютуб-каналі Суспільне Ужгород у проєкті «Слово угорською»

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.