Новини компанії

Березень 28, 2024

П’ятірка ексклюзивів березня з архіву Суспільне Медіатека

Команда Суспільне Медіатека щотижня додає на платформу десятки нових оцифрованих архівних відео та аудіо. Ось п’ятірка найцікавіших за версією команди сайту, які оцифрували та опублікували у березні. 

Ведуча новин — Світлана Ганська. У випуску — про військовий парад у День Незалежності, зустріч президента Леоніда Кучми з іноземними політиками та дипломатами, підняття прапора Ради Європи на Європейській площі у Києві, День Незалежності у Криму та Дніпрі (раніше — Дніпропетровську), відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові та пам’ятного знака Богдану Хмельницькому у заповіднику «Хортиця», пряме включення зі Співочого поля, сюжет з Тернопільщини, Херсону та Чернігівщини тощо. У новинах спорту ведучий Руслан Свирін розповідає про півмарафон та парусні регати до п’ятої річниці Незалежності України, а також Паралімпійські ігри, тенісний турнір у Києві, шаховий турнір у Нідерландах та міжнародні легкоатлетичні змагання у Брюсселі. Завершується випуск рекламним блоком. 

Читайте також: Інтерв'ю Ігоря Юхновського — архівне відео на Суспільне Медіатека

На відео — виступи на сцені та приготування до відеозапису музичного хіт-параду «Музична драбина» у Чернівцях, інтерв’ю редактора програми Богдана Онуфрика, співаків братів Павла та Петра Приймаків, співачки Ольги Юнакової, стилістки Ліни Валуєвої та режисера програми Івана Адамчука.

У відеопрограмі «Бесіда лікаря» — про отруєння грибами та дифтерію. В межах програми показують фільм про їстівні та отруйні види грибів. Ведуча Анжеліка Рудницька розмовляє із заступником начальника санітарно-епідеміологічного управління Міністерства охорони здоров’я України Євгеном Доброштаном та директором Науково-дослідного інституту гігієни харчування Володимиром Смоляром.

Читайте також: 10,5 тисяч користувачів Суспільне Медіатека — за перші два місяці роботи платформи

У програмі «Кава по-львівськи» ведучий Львівського телебачення Петро Остапишин спілкується з відомим композитором, виконавцем, лідером ВІА «Ватра» Ігорем Білозіром. Вони обговорюють молоді таланти, студію звукозапису, тогочасну українську естраду та мрії композитора.

  • Добірка казок та байок з фондів Українського Радіо, зокрема під супровід музичних інструментів

Серед записів: 

  • «Івасик-Телесик». Автор тексту Павло Тичина, музики — Микола Сільванський. Читає Валентин Дуклер, супровід — симфонічний оркестр Українського Радіо, диригент Вадим Гнєдаш.
  • «Лисичка й Журавель». Українська народна казка. Читає Лідія Лєсная.
  • «Ведмежий суд». Автор — Євген Гребінка. Читає Габріель Нелідов та інші.

Команда Суспільного запрошує користувачів разом вдосконалювати платформу Суспільне Медіатека — залишайте пропозиції у формі зворотного зв'язку у правому нижньому куті сайту. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення отримало у спадок після реформування державних телеканалів і радіо неосяжні масиви відео- та аудіоданих — не лише центрального телебачення та радіо, а й усіх обласних телерадіокомпаній. Разом із партнерами команда почала оцифровувати ці записи, впорядковуючи їх у каталоги, та вивантажувати на платформу Суспільне Медіатека, де подивитися чи послухати їх зможе кожен.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт співпраці Суспільного Мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні» триватиме три роки й три місяці — із 2021 до початку 2025-го.

Проєкт виконується за фінансової допомоги Європейського Союзу. Зміст документів та матеріалів в рамках цього проєкту є виключною відповідальністю АТ «НСТУ», і ні за яких обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.