Новини компанії

Березень 22, 2024

Викриття літературних міфів: у другому епізоді «Велика російська брехня» на Суспільне Культура

Росія роками використовувала літературу у своїх маніпуляціях на міжнародній арені, як це відбувалося — дивіться у серії «Велика російська брехня. Література» у неділю, 24 березня, о 21:00 на телеканалі Суспільне Культура та о 13:00 на ютуб-каналі Суспільне Культура.

Читайте також: «Спочатку росіяни крадуть історію, потім — території»: презентація «Великої російської брехні» 

Замість перегляду імперської літератури попередніх століть, Росія досі використовує закладені там ксенофобські наративи як натхнення для своїх загарбницьких воєн. Література була інструментом політики як у Російській імперії, так і в Радянському Союзі. Політичні рішення визначали, які автори та твори будуть видані й перекладені, а кого визнавали неприйнятними та піддавали репресіям. Пропагандистська література також використовувалася для дискредитації українського національно-визвольного руху перед світовою громадськістю.

Чому Пушкін не оминув політики? Які «хороші» російські письменники зіткнулися з труднощами в українському питанні? Чому насправді російська література тільки намагається бути давньою та великою – а не є такою насправді? Про це у другому епізоді говоритимуть письменник Сергій Жадан, літературознавиця Ева Томпсон, професор україністики в University College London Уям Блекер, філософ Вахтанг Кебуладзе, письменник Андрій Кокотюха, літературознавець Ростислав Семків та інші.

Нагадаємо, 17 березня стартував показ документального циклу «Велика російська брехня». Шість фільмів, що розвінчують наративи російської пропаганди в історії, спорті, літературі, кіно, медіа та мистецтві, дивіться щонеділі на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Суспільне Культура.

Проєкт реалізований на замовлення та у співпраці з телеканалом Суспільне Культура командою ФОП Андрій Єрьомін.

Над проєктом працювали:

  • автори ідеї — Андрій Єрьомін, Анна Білоус;
  • авторки сценарію — Наталка Пономарів, Анна Данильчук;
  • режисери — Олександр Назаров, Наталка Пономарів;
  • оператор-постановник — Вячеслав Пономарьов;
  • презентерка — Анна Данильчук;
  • продюсери — Вячеслав Пономарьов, Андрій Єрьомін.

Керівниця проєкту зі сторони Суспільного — Альона Голякова, виконавчий продюсер — Лук’ян Галкін.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.

* Здійснено в межах проєкту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.