Новини компанії

Лютий 08, 2024

Ольга Герасим’юк: Цінно, що попри важкі часи Суспільне розвивається

Редакційна політика Суспільного Мовлення є взірцем, зокрема у питаннях роботи медіа з аудиторією людей з інвалідністю. На цьому наголосила Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, під час спільного виїзного засідання членів комітету Верховної Ради з питань свободи слова і підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

«Національна рада розпочала важливий проєкт “Компетентні медіа — демократичне і толерантне суспільство”. Ми обговорюємо, як підвищити в ефірі толерантність до дражливих питань, які викликають дискримінаційні процеси. Надзвичайно важливо, як медіа говорити з людьми з інвалідністю, як давати їм видимість. Представники Суспільного вже двічі брали участь у дискусіях, де представляли презентації свого досвіду. У цьому питанні Суспільне є прикладом — у них є чудові проєкти, які треба поширити для медійників інших комерційних спрямувань», — зазначила голова нацради. 

Серед іншого Ольга Герасим’юк відзначила, що Суспільне отримало тимчасові дозволи на мовлення на територіях, які були в окупації, або де тривають бойові дії: в Донецькій, Харківській, Сумській, Миколаївських областях. «Це стало проявом громадянської свідомості Суспільного, адже для мовників це велике навантаження. Це гроші, які треба вкладати, ніхто в принципі ними особливо не володіє. Хтось відмовлявся від цього, а Суспільний мовник — навпаки».

Читайте також: Підтримувати Суспільне — народні депутати про роботу мовника

Також голова нацради підкреслила важливість запуску супутникового телеканалу Суспільне Спорт та онлайн-радіо Радіоточка: «Зараз працюємо над тим, як їм увійти в інші мережі. Радіоточка — це надзвичайний скарб, яким володіє Суспільне. Потрібно, щоб воно звучало в ефірі».   

«Ми з самого початку йдемо поруч із Суспільним і не бачимо іншого шляху. В цей важкий час всі медійники відчувають на собі величезний тягар втрати людей, інфраструктури, ресурсів, можливостей. Звичайно, це відчуває і Суспільне Мовлення, але суспільний мовник у цих обставинах демонструє стійкість і розвивається. Хочемо підкреслити, що це найбільш цінно, їхні успіхи, і подякувати від Нацради», — додала Ольга Герасим’юк.                                        

Водночас вона звернула увагу на новий алгоритм фінансування Суспільного цього року, що, на її думку, вплине на роботу мовника: «Навіть в умовах війни Суспільне Мовлення на 100% виплачувало кошти постачальникам послуг. Не знаю, як вони з цим справляються, але це факт. Нас непокоїть, що тепер ситуація зміниться». 

Зокрема, мова йде про оплату послуг операторам зв’язку. Микола Чернотицький, голова правління Суспільного, зауважив, що Суспільне веде перемовини з Міністерством фінансів, щоб забезпечити оплату цієї послуги: «За новим розподілом ми отримаємо фінансування лише на зарплати та енергоносії. Ми розуміємо, що фінансування виробництва перенесли на друге півріччя, але не розуміємо, як оплачувати трансляцію, яка важлива. Минулого року ми були єдині, хто повністю виконував зобов’язання за цими контрактами. Зараз такого не буде».

Ольга Герасим’юк закликала народних депутатів разом працювати над розв’язанням цього питання.

Своєю чергою, Микита Потураєв, голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, зазначив, що причиною такого розподілу бюджетних коштів є нефіналізоване питання про надання Україні фінансової допомоги з боку США та Європейського Союзу: «Ми залишаємось переконаними, що ця допомога буде надана, але пізніше, ніж ми очікували. Тоді з’явиться можливість профінансувати за іншим графіком тих, хто цього потребує. Ми усвідомлюємо складність ситуації, як народні депутати, будемо робити все від нас залежне, працювати з колегами з інших комітетів, зокрема бюджетного, щоб вирішити це питання».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фотографували Анастасія Мантач та Олег Переверзєв