Новини компанії

Лютий 08, 2024

Підтримувати Суспільне — народні депутати про роботу мовника

Світлана Остапа та Микола Чернотицький, голова наглядової ради та голова правління Суспільного, розповіли про роботу мовника у 2023 році, а також плани на 2024 рік під час спільного виїзного засідання членів комітету Верховної Ради з питань свободи слова і підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Світлана Остапа у своїй промові окремо зупинилась на тісній співпраці Суспільного з Європейською мовною спілкою. Так, вона нагадала, що на вимогу Суспільного мовника дуже швидко було припинено членство росії в ЄМС на початку повномасштабного вторгнення. Протягом 2022-23 років 1793 сюжети Суспільного були показані 132715 разів на 202 каналах країн-членів ЄМС. 

Читайте також: Матеріал ZDF про окупований Маріуполь є недопустимим — заява Суспільного Мовлення

Микола Чернотицький назвав пріоритетні напрями розвитку Суспільного у 2024 році: розвиток інформаційного мовлення, виробництва контенту для задоволення культурних та освітніх потреб українців, розбудова національної інформаційної мережі.

Серед ключових нових документальних проєктів Суспільного заплановано вихід: «Велика російська брехня», «Сентиментальна подорож до планети Параджанова», «Феномен Довженка», «Якби Чорновіл», «Будапешт, бомба під Україною». 

Народні депутати відзначили роботу Суспільного Мовлення.

«Суспільний мовник гідно і професійно прожив другий рік повномасштабної війни росії проти України, не втратив високих стандартів мовлення і якості продуктів. Беззаперечно підсилив рівень довіри з боку міжнародних партнерів і донорів, які не лише допомагають Суспільному пережити ці дуже складні для українських медіа часи, а також підтримують його розвиток», — зазначив Микита Потураєв, голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Читайте також: Рекорди фіналу Нацвідбору на Євробачення-2024 на Суспільному

Ярослав Юрчишин, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, наголосив на підтримці Суспільного мовника, особливо в умовах викликів щодо свободи слова в Україні: «У другий рік після повномасштабного вторгнення, на десятий рік після початку окупаційних дій країни-терориста росії національний мовник входить куди сильніше. Це цілком логічний наслідок ефективної роботи, реформи, яка запустилась ще за попередньої каденції парламенту та активно підтримується за цієї».

Він відзначив документальні проєкти Суспільного, а також подякував за збереження мовлення мовами нацспільнот: «Мовлення мовами етнічних груп — це чи не єдиний шлях, який втягує українців різного етнічного походження в український інформаційний простір. Надзвичайно важливо далі дбати про єдність нашого суспільства. Мовник у цьому напрямі робить максимально, хочеться ще більше, ще якісніше».

Євгенія Кравчук, голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції, звернула увагу, що на Парламентській асамблеї Ради Європи позитивно відзначили роботу Суспільного Мовлення: «Покриття у Суспільного, кількість людей, які дивляться, в тому числі на діджитал-платформах — якщо порівняти з іншими країнами Європейського Союзу, Суспільне в топі, точно в першій десятці. Попри повномасштабне вторгнення, не лише не скоротилось мовлення, воно розширилося в продуктах, у соціальних мережах».

Читайте також: Працювати не лише для «своїх» аудиторій, — Ангеліна Карякіна на засіданні ЄМС

Про ресурсну підтримку Суспільного говорили народні депутати Микола Княжицький та Володимир В’ятрович. Так, на переконання Миколи Княжицького, бюджетні кошти, які виділяються на марафон «Єдині новини», іномовлення, вироблення серіалів, мають бути направлені на Суспільне.

«Якщо ми говоримо про інформаційну політику під час війни, у нас є єдина інституція, до якої є довіра в суспільстві», — зазначив про Суспільне Микола Княжицький.

«В образі Суспільного ми маємо образ правильної інституції, яка правильно виконує свою роботу і яка очевидно потребує правильної інформаційної політики. Є підстави передивитися не просто засади інформаційної політики, але й ресурсної підтримки цієї інформаційної політики. Ця ресурсна підтримка може підсилити Суспільне, яке показало, що здатне працювати правильно, з дотриманням стандартів навіть у дуже екстремальних умовах.  Немає претензій до Суспільного. Коли довіра до інших учасників марафону падає, довіра до Суспільного росте. Давайте підтримувати те, що працює», — зазначив Володимир В’ятрович.

Окремо народні депутати говорили про ризики телеграм-каналів та необхідність регулювати в цьому додатку роботу державних органів. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фотографували Анастасія Мантач та Олег Переверзєв