Новини компанії

Січень 18, 2024

У 2024 році Суспільне планує набирати журналістів, зокрема для нових проєктів, — Світлана Остапа

21 грудня 2023 року на засіданні наглядової ради було ухвалено річний план діяльності Суспільного Мовлення на 2024 рік. Суспільне Мовлення планує у 2024 році набір журналістів, а також розвиток інформаційного та культурно-освітнього мовлення. Про це повідомила голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа в подкасті «Медіуми» з Вадимом Міським та Наталкою Соколенко.

Читайте також: Суспільне оголосило мистецькі конкурси на проєкт розслідувань та документальний серіал

За її словами, відбудеться набір журналістів, будуть нові інформаційні програми й розвиток виробництва контенту для задоволення культурних та освітніх потреб. «Суспільне планує виготовити протягом 2024 року 24 історичних проєкти, 44 культурно-мистецьких, 10 освітніх, 3 дитячі й 37 спортивних», — повідомила Світлана Остапа.

Підбиваючи підсумки 2023 року, Світлана Остапа згадала про відкриття спортивного каналу Суспільне Спорт та анонсувала багато роботи в спортивному напрямі цьогоріч, у рік Олімпіади. Вона зауважила, що на 2024 рік фінансування Суспільного не зменшилося у порівнянні з минулим роком, навіть трохи збільшилося, але це пов’язано з закупівлею прав на трансляцію Олімпіади. 

Крім того, за її словами, компанія має на меті поглиблювати співпрацю з донорами та зробити копродукцію аудіовізуального контенту з якоюсь міжнародною компанією.

Водночас голова наглядової ради Суспільного говорить про проблеми з підготовкою фахівців у закладах вищої освіти. «З кадрами дуже велика проблема, багато медіа шукають зараз собі нових людей. Але фахівців наші виші ніби й готують — у 40 вишах готують журналістів — однак їхня підготовка дуже неякісна», — каже Світлана Остапа та додає, що в компанії є відтік кадрів, пов’язаний з мобілізацією та виїздом фахівців за кордон.

У випуску подкасту «Медіуми» з Вадимом Міським та Наталкою Соколенко, гостею якого стала Світлана Остапа, можна також послухати про проблеми, з якими зіткнулася українська журналістика у 2023 році, чого досягло і що планує Суспільне Мовлення, посилення державного мовлення, проблеми з допуском на фронт і прогнози на 2024 рік.

Нагадаємо, річний план діяльності Суспільного Мовлення на 2024 рік ухвалено з урахуванням доповнень та технічної правки. Про це йдеться в протоколі засідання наглядової ради. Зокрема, голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький розповів про стратегічні завдання мовника у 2024 році, зазначивши, що ключовими напрямами є розвиток інформаційного мовлення, розвиток виробництва контенту для задоволення культурних та освітніх потреб, початок побудови національної інформаційної мережі.

Джерело: ДМ Суспільного