Новини компанії

Грудень 29, 2023

Суспільне Новини — лідер з дотримання професійних стандартів

Сайт Суспільне Новини, що належить до діджитал-активів Суспільного Мовлення, увійшов до списку лідерів з дотримання професійних стандартів під час укладання стрічки новин — за результатами грудневого моніторингу*, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ).

За даними дослідження, Суспільне Новини та «Бабель», «Громадське», Liga.net, «Українська правда», «Еспресо», ZN.UA, «Слово і Діло», LB.ua мають найвищий відсоток публікацій з дотриманням стандарту балансу думок і точок зору, стандарту достовірності та відокремлення фактів від коментарів. Йдеться про 95% і більше матеріалів без жодних порушень. 

Читайте також: Українське Радіо — лідер серед радіостанцій, де українці найчастіше слухають новини

Аналітики ІМІ вказують, що у досліджуваний період майже всі новини на сайті Суспільне Новини відповідали професійним стандартам, за винятком двох матеріалів про спортивні події, що не містили необхідних посилань або згадок про джерела інформації.

За іншим дослідженням** Інституту масової інформації, проведеним наприкінці листопада – на початку грудня 2023 року, на сайті Суспільне Новини також не виявлено замовних матеріалів. Зазначається, що в популярних онлайн-медіа України загалом поменшало політичної реклами — виявлено 117 випадків розміщення джинси, тоді як у вересні цього року таких було 163.

Зазначимо, Суспільне Новини традиційно у «білому списку» ІМІ починаючи з 2020 року. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* До моніторингової вибірки потрапили 25 популярних онлайн-медіа України. За допомогою моніторингового робота ІМІ з рубрики новин кожного сайту витягнуто по 100 матеріалів, які вийшли одночасно в стрічках новин кожного видання в період з 10:00 у два окремих дні – 7 та 11 грудня 2023 року. Всі відібрані для моніторингу новини опрацьовані експертами вручну.

** Моніторинг проведено 29 листопада – 1 грудня 2023 року у 22 популярних інтернет-медіа. Вибірка охоплює всі новини поспіль, що вийшли на сайтах протягом зазначеного періоду.