Новини компанії

Грудень 14, 2023

Представники Суспільного: LRT — наш надійний партнер

Світлана Остапа та Микола Чернотицький подякували за підтримку Суспільного Мовлення владі Литви та Литовському суспільному мовнику LRT під час спільного засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради з комітетом культури Сейму Литовської Республіки. 

«Дякуємо за допомогу владі Литви за поширення мовлення Українського Радіо на середніх хвилях. Це була ініціатива саме литовського уряду у квітні 2022 року. Цього року ця практика продовжена. На тисячу кілометрів від радіопередавачів, які знаходяться в ефірі, наші громадяни на окупованих територіях можуть чути сигнал Українського Радіо», — зазначила Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного.

Читайте також: Україна — у фокусі уваги європейських мовників: 91-ша Генеральна асамблея ЄМС

«У нас дуже тісна співпраця з LRT, суспільним мовником Литви, — це наш надійний партнер», — наголосила Світлана Остапа. Вона звернула увагу на незалежну модель фінансування LRT: «Ми вивчаємо цей досвід, представляли цю модель народним депутатам і хотіли б теж запровадити її в Україні».

Микола Чернотицький, голова правління Суспільного, подякував генеральній директорці LRT Моніці Гарбачяускайте-Будрені: «Вона надійний партнер, на чию підтримку я завжди можу розраховувати. Разом ми представляємо країни Центральної та Східної Європи у Виконавчій Раді Європейської мовної спілки»

Він розповів про обмін новинами в мережі ЄМС, в тому числі між Суспільним Мовленням та LRT: «Для нас важливо у майбутньому перейти до виробництва складніших форматів: документальних, художніх фільмів. Це було б добре для обох компаній».

Читайте також: Політика тотальної росіянізації: журналісти Суспільного оприлюднили нове розслідування разом з ЄМС

Також важливою є співпраця журналістів-розслідувачів Суспільного Мовлення та їхніх колег з Литви, Швейцарії, Іспанії, Австрії та Данії, які входять до EBU Investigative Journalism Network. «Це розслідування про злочини росіян на тимчасово окупованих територіях. Матеріали розслідувань виходять на платформах всіх мовників ЄМС. Вони стануть доказами в міжнародному суді», — підкреслив Микола Чернотицький.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.