Новини компанії

Грудень 14, 2023

Про пам’ять та зміни, культуру й економіку — важливі розмови на Радіо Культура

У листопаді гості програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура говорили про роковини Голодомору, шкільну освіту, рекрутинг у ЗСУ, статус ветеранів, українсько-польські стосунки, а також про культурну дипломатію, післявоєнну економіку та сучасне українське кіно.

Читайте також: Інтерв’ю з усієї країни у «Суспільне. Спротив»: добірка за листопад

Скільки в Україні ветеранів сьогодні й скільки буде найближчими роками? Якою має бути державна стратегія ветеранської політики? Яким терміном варто називати процес повернення ветеранів до мирного життя? Як працюватиме проєкт «Помічник ветерана» і чи не перетвориться він на чергову бюрократичну тяганину? На всі ці запитання в ефірі програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура відповіла міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Ведучий — Вадим Карп’як.   

Директорка Інституту демографії та соціологічних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, професорка Елла Лібанова міркувала про те, якою буде економіка України після перемоги, як зміняться демографічна ситуація, ринок праці й пенсійне забезпечення, як повернути українців, які виїхали за кордон, та як можна буде реінтегрувати тимчасово окуповані території. Ведуча — Олена Гусейнова.

Вчитель української мови, один із 10 найкращих педагогів світу за версією Global Teacher Prize Артур Пройдаков розповів про те, як у Global Teacher Prize визначають найкращих викладачів, та про те, які проєкти він хотів би реалізувати в разі перемоги. Також у розмові йшлося про те, чому діти не дуже люблять школу та що можна вважати хорошим результатом вивчення літератури в школі. Ведучий — Вадим Карп’як.

Акторка театру й кіно Ірма Вітовська говорила про українські фільми на міжнародних кінофестивалях, про українську мрію про «Оскар» та про те, чи мають актори бути прив’язаними лише до одного театрального колективу. Також пані Вітовська розказала про особливість роботи у стрічці «Між нами», яка нещодавно вийшла в прокат, і про те, як ухвалює рішення про участь у фільмах. Ведуча — Наталія Грабченко.

Про французький культурний і політичний контекст, про виклики для української культурної дипломатії у Франції та про завдання новоствореного представництва Українського інституту в Парижі розповіли генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко та представниця Українського інституту у Франції Ольга Сагайдак. Ведуча — Олена Гусейнова.

Про джерела антиукраїнських настроїв у Польщі, про розбіжності між інтересами польського суспільства і польської держави, про те, як подолати напруженість навколо трагедій минулого, а також про те, чи варто починати українсько-польські відносини з чистого аркуша, розмірковував поет, публіцист і перекладач Андрій Бондар. Ведучий — Вадим Карп’як.

Про історії реальних людей, покладені в основу документального серіалу, про наявний візуальний матеріал часів Голодомору 1932/33, про викриття множення неправди про Голодомор у світі, а також про те, чи є амбіції показати цей фільм як аргумент, доказ і свідчення світові, — про все в ефірі Радіо Культура розповів автор сценарію фільму «Голодомор. Літописці», історик Олександр Зінченко. Ведуча — Наталія Грабченко.

Засновник та CEO Lobby X Владислав Грезєв розповів про те, як обирають кандидатів для українського війська, чи може на вакансію відгукнутися вже мобілізований, скільки треба чекати відповідь на запит про вакансію, а також про те, які фактори зупиняють людей від мобілізації. Ведуча — Ірина Славінська.

Як херсонцям вдалося вижити під окупацією? Чи мали вони зв’язок із навколишнім світом і підконтрольними Україні територіями? Хто, як і чому погоджувався ставати колаборантом і взаємодіяти з російськими окупантами? Як змінилися деокуповані території Херсонщини? Про все це в ефірі Радіо Культура розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. Ведуча — Ірина Славінська.

В.о. директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак розповіла про долю другої черги музею Голодомору-геноциду, а також про те, чому у назві пам’ятного дня йдеться про жертв голодоморів, а не Голодомору, про те, коли закріплюється і як довго живе історична пам’ять, про кількість жертв Голодомору 1932/33 років, а також про те, як досвід Голодомору предків впливає на нас теперішніх. Ведучий — Вадим Карп’як.

Звідки варто починати відлік змін в Україні? Як численні негативні досвіди, з якими стикалися українці впродовж своєї історії, впливають на нас нинішніх? Наскільки для розуміння нас сьогоднішніх важливо розуміти наші 90-ті? Що зробив із нами революційний український досвід? Як війна вплинула на українців? На всі ці запитання в ефірі Радіо Культура відповідав ректор Київської школи економіки, соціолог Тимофій Брік. Ведуча — Ірина Славінська.

«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура по буднях о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.