Листопад 14, 2023
Родіон Кочубей: З початку вторгнення Суспільне підтримують міжнародні партнери
Суспільне Мовлення з початку повномасштабної війни значно підтримали міжнародні партнери, які терміново допомогли закрити екстрені потреби. Про це розповів Родіон Кочубей, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за напрям операційної діяльності, під час виступу на панелі «Стійкість українських ЗМІ у воєнний час: як адаптувати бізнес-модель?» на Donbas Media Forum 2023.
Читайте також: Микола Чернотицький: Розбудовуємо Суспільне, щоб не було «новинних пустель»
«Основні надходження, які зазвичай формують нашу фінансову частину, — це підтримка з боку держави, донорські контракти, партнерські програми, рекламні доходи. Але все змінилося з початком повномасштабного вторгнення. Ми не знали, наскільки можемо розраховувати на підтримку держави, тому що все було настільки не стабільно, — розповів Родіон Кочубей під час виступу. — Завдяки тому, що у нас фантастична команда фандрайзингу, яка працює вже багато років, у нас вже були готові контракти, хоч за іншими напрямами. Партнери одразу відгукнулися на можливість трансформувати певні частини коштів, які ми тримали на рахунку, на екстрені видатки. Це допомогло нам фактично три місяці протриматися з можливістю гнучкого використання коштів на термінові потреби, пов'язані з екстреною ситуацією».
Родіон Кочубей зазначив, що стійкість компанії також забезпечували норми Закону «Про суспільні медіа України», за якими гарантувалося фінансування заробітної плати працівникам, підтримки офісів за комунальними видатками та трансляції ефіру: «Незважаючи на те, що сильно було обмежене державне фінансування, ці статті були покриті коштами фінпідтримки. Відповідно все, що було пов'язано з іншим видатками — релокацією чи терміновим придбанням якогось обладнання, якого не було в тій чи іншій точці країни, куди ми релокували наші команди, — ми це змогли закривати з допомогою партнерів».
Він уточнив, що дохід від реклами для Суспільного ніколи не був основним методом доходу: «Я сподіваюся, що ніколи й не буде. Суспільне Мовлення не для цього створювалося, щоб бути класичним медіапроєктом в сенсі цього слова. Наприклад, одна з моделей, яку ми прорахували для себе до війни, — це повна відмова від реклами».
Читайте також: Світлана Остапа: Маємо гарантувати безпеку журналістів, які працюють в зоні бойових дій
Нині Суспільне посилено працює над виробництвом нового контенту — документального та новинного. Зокрема завдяки потужній регіональній мережі кореспондентів, компанія має змогу отримувати новини з різних куточків країни, у тому числі з поруч із зоною воєнних дій.
«Ми вирішили для себе: якщо змінюватися, то потрібно змінюватися саме зараз. Попри складнощі війни, ми зробили ребрендинг, повністю змінили айдентику з допомогою партнерів з BBC, структурували наші грантові контракти. Також сконцентрувалися на виробництві нового контенту — документального та новинного, щоб стати активним гравцем на ринку й бути взірцем. Для цього завдяки донорам підсилили команду технічно, ми продовжуємо це робити. Думаю, вже протягом наступного року у нас буде максимальна комплектація робочих команд із технікою саме для польової роботи. Також з допомогою латвійських партнерів змогли повністю енергозабезпечити наші філії», — зазначив Родіон Кочубей, член правління Суспільного Мовлення.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Олег Переверзєв