Жовтень 24, 2023
Для нас важливо завжди бути на звʼязку з нацспільнотами, — Анастасія Гудима
Керівниця Координаційного центру мовлення національних спільнот та проєктів з розмаїття Суспільного Мовлення Анастасія Гудима взяла участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі для підвищення кваліфікації членів Ради німців України, керівників та бухгалтерів Центрів Зустрічей німецьких громадських організацій в Україні, що відбувся 20–22 жовтня в Києві. Семінар присвятили темі вдосконалення діяльності громадських організацій німецької спільноти України. Організатори: Освітньо-інформаційний центр «BIZ-Україна», БО «Німецький Дім — Київ».
«З початку нашої роботи ми з командами Координаційного центру почали налагоджувати двосторонню комунікацію з національними та регіональними організаціями національних спільнот та корінних народів. Не раз організовували й проводили спільні зустрічі, на яких інформували про формати співпраці із Суспільним. Зокрема працюємо з Радою німців України, — каже Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення національних спільнот. — Цього разу Рада німців скликала представників своїх ГО з різних українських міст і запросила нас на зустріч із ними. З більшістю ми знайомі, адже неодноразово комунікували щодо медіапроєктів».
Читайте також: Документальний фільм Суспільного «Мій Крим» презентували у Кримському домі
Читайте також: Політика рівності та недискримінації — досвід Суспільного у взаємодії команди та виготовленні контенту
На семінарі спікери розкрили важливі напрями діяльності німецьких громадських організацій України, а також надали практичну інформацію, що допоможе учасникам у роботі на місцях, фінансовій звітності, розвитку молодіжної, мовної, соціальної роботи в організаціях. Анастасія Гудима розповіла про мовлення національних спільнот і про проєкти із розмаїття Суспільного Мовлення, а саме про форми співробітництва та програми й сюжети для представників національних спільнот:
«Для нас надзвичайно важливо завжди бути на звʼязку з нацспільнотами, адже представники організацій на місцях якнайкраще знають свої регіони, їхню специфіку, особливо ту, що стосується нацспільнот. Вони неодноразово нам допомагали у пошуках героїв для наших проєктів чи сюжетів. Власне, це і є одна із форм співпраці, коли ми інформуємо нацспільноти про старт проєкту і пошук героїв».
Другий варіант співпраці — коли нацспільноти інформують Суспільне про події в регіоні або всеукраїнські події. Третій — представники нацспільнот пропонують готовий контент (фільм, сюжет) для трансляції на наших платформах.
«До прикладу, з Радою німців у нас неодноразово була співпраця за третім варіантом. З найновішого — докфільм їхнього виробництва про українських німців-волонтерів “Найдовший день”, після його опрацювання нашою редакторською та технічною групою ми взяли його в ефір місцевих каналів і телеканалу Суспільне Культура.
Четвертий варіант співпраці — це залучення представників громад нацспільнот до створення наших наявних проєктів — ми спільно узгоджуємо тему, вони самостійно відбирають коментарі та фільмують. З наданого матеріалу ми самостійно монтуємо сюжет. Якщо матеріал німецькою мовою, він транслюється у нашому постійному проєкті “На власні очі”, авторкою якого є Олена Дей», — поділилася Анастасія Гудима.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.