Новини компанії

Вересень 08, 2023

Чотири проєкти Суспільного — серед номінантів «Приз Європа 2023»

Документальні проєкти Суспільного «Капелани. Віра на війні», «Буча: Розстріл на Києво-Мироцькій», «Музиканти і війна» та «Щоденник вцілілої» номіновані на міжнародний конкурс «Приз Європа 2023», що проводиться в межах однойменного фестивалю.

«Приз Європа» (PRIX EUROPA) — це найбільш впливовий фестиваль серед європейських мовників, який підтримується ЄМС. Фестиваль розпочнеться 22 жовтня 2023 року в Берліні. Переможців конкурсу оголосять 27 жовтня.

На міжнародний фестиваль «Приз Європа 2023» були номіновані чотири проєкти Суспільного:

  • «Щоденник вцілілої» — категорія «ТБ / Відео — документалістика»

 

Документальний проєкт «Щоденник вцілілої» від команди журналістів-розслідувачів Суспільного створений на основі щоденника жительки села Ягідне, що на Чернігівщині. Журналісти розказали про 28 днів виживання у підвалі сільської школи, куди російські військові силоміць загнали понад 350 жителів села.

Читайте також: Як російські окупанти перетворили українське село на концтабір для жителів — прем’єра фільму Суспільного

  • «Буча: Розстріл на Києво-Мироцькій» — категорії «ТБ / Відео — розслідування»

Це розслідування Суспільного про розстріл російськими військовими трьох друзів — молодих волонтерів. Настя Яланська, Максим Кузьменко, Сергій Устименко 4 березня вирушили з-під Києва, щоб завезти допомогу в притулок для тварин в Забуччі, а також відвідати батьків одного з волонтерів. Вони стали жертвами російських військових у Бучі, на вулиці Києво-Мироцькій.

«Участь у фестивалях, конкурсах, показах за кордоном важлива для росту нашої команди, адже важливо, щоб про нашу роботу знали. Проте, зважаючи, що йде війна, а це стрічки про воєнні злочини росіян, — фестивалі й конкурси для нас — це спосіб інформувати за кордоном про те, що коїться в Україні.

Викривати воєнних злочинців — це пів справи, знайомити з воєнними злочинами світ — головне завдання. Наші розслідування — це детальний розбір злочинів і зібрані докази. Наші розслідування суттєво допомагають правоохоронцям. І, до речі, “Щоденник вцілілої” незабаром матиме продовження. Саме сьогодні ми встановили воєнного злочинця, якого шукали з липня минулого року», — прокоментувала Інна Білецька, шеф-редакторка розслідувань Суспільного.

Читайте також: «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій». Прем’єра розслідування про вбивство волонтерів російськими військовими

  • «Капелани. Віра на війні» — категорія «ТБ/ Відео — Ірис»

«Капелани. Віра на війні» — документальний проєкт Суспільного про трьох капеланів — Василя Вирозуба, Леоніда Болгарова та Олександра Чокова. 26 лютого 2022 року на судні «Сапфір» вони вирушили з пошуково-рятувальною місією на острів Зміїний, щоб забрати тіла нібито загиблих українських прикордонників. Через погрози росіян атакувати корабель екіпаж українського судна потрапив у полон.

«Це дуже важливий документальний фільм про релігійне розмаїття та створення міжрелігійних і міжкультурних містків, що в Україні вдається робити органічно й комфортно. За цю номінацію ми змагались з учасниками з 52-х країн і нам важлива ця проміжна перемога й участь, адже, презентуючи фільм під час конкурсу й обговорюючи, ми матимемо можливість розповісти європейській аудиторії про комфортне середовище рівності в нашій країні та незламний дух наших людей», — розповіла Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру національних спільнот Суспільного.

Читайте також: «Капелани. Віра на війні» — прем’єра у національному телемарафоні

  • «Музиканти і війна» — категорія «аудіофіксація»

Радіодокументальний проєкт «Музиканти і війна» присвячений історіям про те, як музична спільнота виборює перемогу України в тилу. У проєкті звучать голоси українських музикантів, чиї життя, як і долі усіх українців, докорінно змінилися з початку повномасштабного вторгнення.

Скрипаль Мойсей Бондаренко, оперна прима Людмила Монастирська, диригент Віктор Гуцал, лідер гурту «ТНМК» Олег Фагот Михайлюта, лідер рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, фронтмен гурту «Кораллі» Михайло Адамчук та інші відомі музиканти — ті, хто сьогодні став військовослужбовцем, парамедиком, волонтером або своєю музичною творчістю відстоює українську культуру й робить голос України впливовішим у світі. Проєкт можна слухати на подкастових платформах Суспільного.

«Для Радіо Культура важливо експериментувати з нашими класичними форматами, зокрема з радіодокументалістикою. Проєкт “Музиканти і війна” поєднує наші найкращі практики роботи з документальним і музичним контентом. Дуже цікаво ставити свою роботу в глобальний контекст, аби краще розуміти, над чим працюють колеги. Тому я дуже тішуся за продюсерку проєкту Катрю Гончарук та всю команду, причетну до цієї важливої перемоги — номінації на “Приз Європа 2023”», — поділилась Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура.

Читайте також: «Музиканти і війна» — новий проєкт на Радіо Культура

Фестиваль «Приз Європа» (PRIX EUROPA) був заснований Європейським Парламентом, Європейською Комісією та Європейським культурним фондом у 1987 році. Сьогодні він перетворився на найвпливовіший загальноєвропейський фестиваль серед європейських мовників.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини, радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також національна мережа місцевих каналів. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.