Січень 09, 2023
«Музиканти і війна» — новий проєкт на Радіо Культура
У понеділок, 9 січня, на Радіо Культура стартує новий радіодокументальний проєкт «Музиканти і війна» про те, як музична спільнота виборює нашу перемогу на всіх можливих фронтах.
Історії вибору й звитяги, нової творчості і впливу — по буднях о 17:00 в ефірі Радіо Культура, а також одночасно на подкастових платформах Суспільного.
Читайте також: Найкращі культурні проєкти 2022 року за версією Радіо Культура
«”Кожен на своєму фронті” — саме цією фразою я живу із початку повномасштабної війни. За цей час ми всі усвідомили, що сила України — в наших людях. Військові та електрики, вчительки та мисткині, лікарки та артисти — всі працюють на перемогу. Так і музична спільнота згуртувалася довкола однієї мети — протистояти та перемогти. Волонтерство, благодійність, військова служба — ті справи, в які так швидко включилися українські музиканти. Певно, всі вони хотіли б спокійно грати концерти, гастролювати, писати альбоми… Але сьогодні вони працюють на інших важливих фронтах. Нам важливо було зібрати й задокументувати всі ці історії. Цим проєктом ми хотіли сказати: “Слава Героям, Слава Волонтерам, Слава Україні!”», — каже продюсерка проєкту Катря Гончарук.
Радіодокументальний проєкт «Музиканти і війна» створено в межах проєкту «Посилення навичок для створення документальних радіо програм» за підтримки Британської Ради в межах Сезону культури Велика Британія/Україна.
«Проєкт “Музиканти і війна” відкриває нову серію радіодокументалістики на Радіо Культура. Минулого року в надскладних воєнних обставинах наша команда зібралася на навчання нових прийомів роботи в цьому жанрі. Талановита тренерка Луїза Коттон, наша колега з Бі-Бі-Сі, щедро ділилася своїми досвідами, а також уважно знайомилася з тим, що вміємо та робимо ми. В результаті навчання колеги зарядилися новими ідеями, які ми втілювали в листопаді та грудні, і які починаємо представляти на початку 2023 року. Для мене особливо цінно, що над першою ластівкою — проєктом “Музиканти і війна” — працювали разом колеги з різних платформ Суспільного. Це був просто неймовірний обмін досвідом, де кожна й кожен змогли показати свої найсильніші сторони», — розповіла виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.
У новому проєкті звучатимуть голоси українських музикантів, чиї життя, як і долі усіх українців, докорінно змінилися з початку повномасштабного вторгнення. Скрипаль Мойсей Бондаренко, оперна прима Людмила Монастирська, диригент Віктор Гуцал, лідер гурту «ТНМК» Олег Фагот Михайлюта, лідер рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, фронтмен гурту «Кораллі» Михайло Адамчук та інші відомі музиканти — всі ті, хто сьогодні став військовослужбовцем, парамедиком, волонтером або своєю музичною творчістю відстоює українську культуру та робить голос України впливовішим у світі.
«Ми ж нікуди звідси не діваємося. Ми тут живемо і працюємо. Процес іде: пісні пишуться, ворог знищується. Все буде Україна! В України світле майбутнє, треба зараз просто зібратися і розвалити тих чортів», — каже лідер гурту ТНМК Олег Фагот Михайлюта.
Наратор проєкту — український музикант, лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.