Новини компанії

Жовтень 19, 2022

Тренінг з радіодокументалістики — реєструйтеся до 24 жовтня

Як працювати з історичним матеріалом та архівними даними? Де шукати цікаві теми та героїв? Яким чином подавати складні теми, аби не травмувати ні героїв, ні аудиторію, ні себе? Що варто врахувати при роботі зі звуком у студії та в позастудійних умовах запису? Про все це під час тренінгу для команди Суспільного розкаже україно-британська команда експертів.

Радіо Культура в партнерстві з BBC запрошує колег із Суспільного реєструватися та взяти участь у тренінгу з радіодокументалістики. Навчання відбудеться онлайн в період з 28 жовтня по 4 листопада та стане в пригоді й тим, хто вже має досвід роботи з цим жанром, і новачкам. 

Читайте також: Залишаймося на зв’язку: частоти Українського Радіо та соцмережі Суспільного в регіонах

У програмі передбачені лекції  та групова практична робота.

Очікуваним результатом навчання є посилення навичок роботи з документалістикою. Зверніть увагу, що запрошені тренери мають глибокі знання про роботу з документальним контентом різних форматів, тож тренінг може бути корисним для працівників усіх платформ Суспільного — і радіо, і телебачення, і діджитал. 

В ході тренінгу експерти розкажуть, зокрема, про наступні аспекти роботи:

  • де шукати справді цікаві теми;
  • як запросити до участі яскравих героїв;
  • роль і голос наратора: якою має бути інтонація, акценти, тональність ведучого документалки;
  • як працювати зі звуком поза студією, якщо ви опинилися «в полі»;
  • критерії якості: що таке добрий документальний продукт;
  • як працювати з архівними даними та іншим історичним матеріалом;
  • робота у воєнний час: як не згоріти від роботи зі складними емоційними темами;
  • як подавати складні теми, аби не травмувати ні героїв, ні аудиторію, ні себе;
  • правила стабілізації й пошук ресурсу в умовах стресу та надмірних емоцій;
  • робота з очевидцями трагічних подій — як і про що коректно говорити;
  • турбота про аудиторію: як коректно говорити про складні теми.

Після навчання учасники зможуть скористатися менторською підтримкою для виробництва власних радіодокументальних програм, які на початку 2023 року прозвучать в ефірі Радіо Культура.

Реєстрація триває до 23:59 понеділка 24 жовтня 2022 року за посиланням https://bit.ly/3yL5Qwo.

Тренери: 

Луїза Коттон — журналістка з 30-річним досвідом роботи в документалістиці. Працювала програмною редакторкою BBC Radio 5 Live, старшою менеджеркою у BBC News. У 2009 році залишила BBC й почала працювати виконавчою продюсеркою низки документальних фільмів. У 2021 році створила документальну стрічку для BBC Radio 4 «The Exchange». Працювала виконавчою продюсеркою «Private Passions» на BBC Radio та продюсувала аудіосеріал для Times Radio про пандемію, серіал про рівність для talkRADIO та розробила серіал про Бога та сексуальність для Hits Radio. Луїза знімала документальні фільми для BBC World Service, BBC Radio 5 live, BBC Radio 4 й Amazon-Audible. Зараз вона продюсує серію розслідувань для iheartmedia у США та Австралії. Луїза також працює тренеркою для авторів документальних програм і продюсерів. В її доробку — програма розвитку персоналу і програми для радіо BBC English, запуск нової програми для Jil FM в Алжирі та розробка програм з Громадським радіо в Україні.

Олександр Зінченко — історик, публіцист, журналіст, співзасновник проєкту «Історична правда», заступник директора національної пам'яті України (2014–2015). Автор ідеї та сценарист документального серіалу «Колапс». Ведучий телевізійного проєкту «Розсекречена історія». Автор першої книги, що представляє українське бачення катинського злочину («Година папуги»).

Анастасія Ніжнік — психотерапевтка-консультантка у підході когнітивно-поведінкової терапії. Співзасновниця платформи «Хаб Стійкості», центру психічного здоров'я «Брейнкульт». Авторка програм з психічного здоров'я в організації. Членкиня Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії. Волонтерка психологічної кризової служби допомоги військовим.

Тренінг проводиться в рамках проєкту «Посилення навичок для створення документальних радіо програм» за підтримки Британської Ради в межах Сезону культури Велика Британія/Україна.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.