Новини компанії

Вересень 07, 2023

Метазадача — щоб народні депутати читали телеграм-канали Суспільного, — Корнієнко

Суспільне Мовлення буде підтримуватися як пріоритетний мовник. Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час конференції «Суспільне Мовлення: реформа під час війни»

Він звернув увагу, що Суспільне виробляє якісні проєкти: «Суспільне зараз це такий трохи блекбокс для споживача. Багато при знайомстві люди дивуються: невже це те, що 10 років назад ми дивились жахливі новини, серіали, а зараз тут цікавий контент. Деякі музичні продукти Суспільного мені видаються не те що конкурентними, вони єдині в Україні. Але мені інколи боляче, коли передачу дивляться кілька тисяч людей. Я розумію, що це унікальний продукт, який могли б дивитися десятки тисяч людей».

Олександр Корнієнко розповів, що сам споживає контент Суспільного та відвідує ефіри.

«Метазадача — щоб народні депутати читали телеграм-канал Суспільного, а не “Труху”. Коли це трапиться, депутати будуть один одному слати не скріншоти “Трухи”, а скріншоти Суспільного. Цей GR треба налагоджувати всередині самої Ради», — вважає Олександр Корнієнко.

Читайте також: Зберегти Суспільне та забезпечити його фінансування — міжнародні партнери

Говорячи про фінансування в умовах війни, він зазначив, що воно залежить від підтримки міжнародних партнерів, адже зараз всі бюджетні кошти спрямовані на війну. «Ми маємо говорити чесно партнерам: ці видатки треба збільшувати, ці зменшувати, ці оптимізувати. Тут у Суспільного краща позиція, бо це проєкт, який давно ведеться. Він буде пріоритетно підтримуватися», — додав віцеспікер.

На його думку, при розбудові Суспільного необхідно дотримуватись сучасних світових тенденцій: «Ми не можемо будувати BBC 80-х років, коли у світі вже інша історія». При цьому він відзначив потужності ньюзруму Суспільного.

Також Олександр Корнієнко вважає, що після перемоги важливою роллю Суспільного буде робота на деокупованих територіях, де державні службовці потребуватимуть інформаційної та громадянської підтримки.

«Наші місцеві телеграм-канали — це про впізнання бренду і в регіонах, і в центрі. За цей час ми стали помітнішими як бренд Суспільне Новини. Для нас це велика відповідальність і перед локальними громадами, і перед всією країною. За даними соціологів, на тиждень 36% українців споживають новини Суспільного. Одна із задач, яку ми ставимо собі, — щоб до 2025 року їх було більше, ніж 50%», — зазначив своєю чергою Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення.

При цьому, на його переконання, важливо акцентувати на медіаграмотності людей: «Анонімні телеграм-канали з мільйонними підписками крадуть новини Суспільного Мовлення. За цих умов конкурувати складно. При цьому ми не використовуємо тарологів і гороскопи. Це б точно підвищило наше споживання, але для Суспільного це не припустимо. Це обмеження, які ми ставимо собі всередині».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анастасія Мантач