Новини компанії

Вересень 05, 2023

Ми знайдемо шляхи забезпечення роботи Суспільного, — Роксолана Підласа

«Ми розуміємо, що Суспільне Мовлення є стратегічним пріоритетом держави. Це важлива складова нашої безпеки, інформаційної безпеки. Ці видатки у фокусі Верховної Ради, зокрема бюджетного комітету. Ми знайдемо шляхи забезпечення роботи Суспільного та певного збільшення видатків на Суспільне, коли підтвердять фінансування наші міжнародні партнери», — заявила голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа під час конференції «Суспільне Мовлення: реформа під час війни»*.

Роксолана Підласа  підкреслила, що Суспільне Мовлення працює всупереч великій кількості негативних обставин, у тому числі браку фінансування: «За законом на Суспільне має бути виділено 0,2% видатків загального фонду державного бюджету. У 2022, 2023 роках видатки не доходили навіть до 0,1%. У 2022 році було два значні секвестри бюджету, в результаті Суспільне втратило 215 млн грн від того, що було заплановано під час голосування за державний бюджет у 2022 році»

Читайте також: Суспільне Новини: цінність, амбіції та професійні стандарти — «Воєнні медіавиклики 2023»

Вона зазначила, що через спрямування грошей з державного бюджету на потреби оборони «решта потрапляє в площину дефіциту бюджету, який фінансується нашими міжнародними партнерами через кредити та гранти, у тому числі фінансування Суспільного»

«Ми зможемо профінансувати Суспільне рівно в тому обсязі, в якому нам дозволить міжнародна допомога і наші міжнародні партнери у 2024 році», — додала Роксолана Підласа

«Усі наші гроші йдуть на війну, йдуть на фронт. У кожній гривні 68 копійок — це міжнародна макрофінансова допомога. Я звертаюсь до наших міжнародних партнерів з дуже простою пропозицією — якщо ви хочете допомогти нам зберегти одну з надважливих реформ в Україні з 2014 року, а саме створення Суспільного Мовлення, зафіксуйте в макрофінансовій допомозі окремим рядком бюджет суспільного мовника», — звернувся до міжнародних партнерів Микита Потураєв, голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Він наголосив, що зараз має бути забезпечено належне фінансування Суспільного Мовлення — холдингу, який належить усьому суспільству: «Головне, що має робити держава для Суспільного, — це давати гроші й прибирати руки».

«Реформа Суспільного є опорним каменем конструкції громадського контролю. Коли нам європейські колеги кажуть — ваш пріоритет судова реформа, я не сперечаюсь. Але не буде працювати незалежний суд без суспільного нагляду, який реалізується, зокрема, через Суспільне Мовлення. Не буде працювати жодна інша реформа без того нагляду, який реалізується через Суспільне Мовлення», — додав Микита Потураєв.

Микола Княжицький, голова підкомітету з питань культури комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, переконаний, що держава зобов’язана виконувати законодавство і забезпечити фінансування Суспільного на рівні 0,2% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Водночас він зауважив, що жодна влада — ані нинішня, ані попередня — цього не зробили та порушували закон.

На його думку, виконати закон можливо, якщо відмовитися від фінансування марафону на приватних каналах та каналу іномовлення.

«Доручіть зробити якісне іномовлення Суспільному. Дайте Суспільному нормальне мовлення на своєму каналі, і не дотуйте олігархічні канали. Будете мати нормальне виконання закону, бюджету і якісний суспільний мовник. В будь-якій демократичній державі так і має бути», — наголосив народний депутат.

Читайте також: Вадим Міський: Фінансування — єдина хитка опора незалежності Суспільного

Микола Княжицький переконаний, що Суспільне робить в Україні значно більше, ніж мовники в інших європейських країнах:

«BBC можна зробити, коли ви робите в Британії. Те, що ви робите сьогодні з Суспільним в Україні, — це значно вище за суспільний розвиток самої нашої країни. Документальні фільми прекрасні, мовлення незалежне. Це можна лише вітати. Ви робите навіть більше, ніж багато країн, які є членами ЄС. Рівень свободи і демократичності нашого суспільного мовника більший, ніж в тих країнах, які ще недавно були для нас прикладом».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та Національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс Бробакс, навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

* Конференція «Суспільне Мовлення: реформа під час війни» організована Центром демократії та верховенства права та комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. У події взяли участь народні депутати, представники громадських та міжнародних організацій. 

Фото Анастасії Мантач