Новини компанії

Серпень 30, 2023

Суспільне Новини: цінність, амбіції та професійні стандарти — «Воєнні медіавиклики 2023»

Прагнемо, щоб до 2025 року більшість українців регулярно споживали новини Суспільного Мовлення. На цьому наголосив Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення, під час конференції «Воєнні медіавиклики 2023», організованої Фундацією «Суспільність».

Христина Гаврилюк, шеф-редакторка Суспільне Новини, розповіла, що близько тисячі людей працює над новинами на Суспільному, які виходять на всіх платформах, але у першу чергу — на діджиталі: «Суспільне Новини — це великий мультимедійний ньюзрум у Києві та у кожному регіоні України».

Читайте також: Вадим Міський: Фінансування — єдина хитка опора незалежності Суспільного

Микола Чернотицький додав, що саме під час повномасштабної війни стало відчутно, яку надважливу роль виконують радіо і діджитал. Так, до початку вторгнення сумарна кількість підписників усіх телеграм-каналів Суспільного була близько 30 тисяч. Зараз — більше мільйона.

«Війна допомогла багатьом українцям зрозуміти, навіщо потрібне Суспільне Мовлення, нашу цінність», — каже Христина Гаврилюк і додає, що реформа Суспільного триває, а команда має великий потенціал і амбіції, які прагне реалізувати.

Своєю чергою Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, зазначила, що, згідно із соціологічними дослідженнями, третина населення України отримує інформацію саме з платформ Суспільного Мовника. Водночас завдяки тому, що Суспільне є виробником марафону, ми маємо змогу показувати приклад професійних журналістських стандартів, як мають робитися новини: «Тільки в нашому слоті є баланс представлення політичних сил, тому що у слотах інших телеканалів переважно представлені дві політичні сили — “Слуга народу” і ще якась».

Читайте також: Успішна реформа, заборона політизації новин — про Суспільне на Media Development Day

На думку Тараса Петріва, президента Фундації «Суспільність», феномен Суспільного Мовлення полягає в тому, що компанія постійно розвивається: «Ви будуєте цю свою величезну історію чи навіть міф — тому, що якби ми зробили зараз опитування, дві третини зали сказали б “ми хочемо працювати на Суспільному”. Це абсолютний феномен — коли величезні капіталістичні приватні монстри відійшли десь убік».

Фундація «Суспільність» упродовж 28 років організовує міжнародні та національні програми та реалізовує місію дослідження і вироблення рішень в галузі державної політики, розвитку громадянського суспільства, міжнародних відносин та викликів тисячоліття.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини, радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також національна мережа місцевих каналів. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.