Серпень 09, 2023
Ірина Цілик, Ахтем Сеітаблаєв, MamaRika — слухайте «Казки на ніч» від Суспільного
Влітку 2023 року Суспільне Мовлення запустило новий сезон аудіоказок — «Казки на ніч» для усієї родини. Слухайте щочетверга о 19:00 на цифрових майданчиках:
- на дитячому ютуб-каналі Суспільного «Бробакс»;
- у телеграм-каналі «Суспільне казки» та сайті;
- на популярних подкаст-платформах.
Також казки звучать у програмі «Вечірня колисанка» на Радіо Культура.
Читайте також: «Щоденники війни» — цього тижня на Радіо Культура і Суспільне Культура
Усього заплановано до релізу 40 нових аудіоісторій, серед яких народні казки й твори сучасних авторів. Перші 10 казок озвучили відомі українські митці, артисти та ведучі Суспільного Мовлення. Серед них: ведучий Радіо Культура Вадим Карп’як, ведуча та креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко, кінорежисерка й письменниця Ірина Цілик, ведучий Першого каналу Суспільного Анатолій Єрема, ведуча та виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, музикант та учасник гурту Kalush Orchestra Саша Таб, ведуча Єлизавета Цареградська, співачка MamaRika та ведучий і виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко.
Добірка перших 10-ти казок:
-
«Ілля Муромець і Соловей-Розбійник». Озвучує Вадим Карп’як.
Історія про пригоди легендарного українського богатиря Іллі Муромця та лихого Солов’я-Розбійника.
-
«Бойовий кіт». Озвучує Вікторія Польченко.
Хлопчик Андрусь та його хоробрий кіт Муркеліо оголосили полювання на справжнісіньких драконів, але замість списа в них — звичайнісінька швабра. Як разом можна перемогти великих і маленьких драконів — у казці Катерини Трофимової про міцну дружбу людей і тварин.
-
«Про хлопчика, з яким речі гралися в хованки». Озвучує Ірина Цілик.
Історія хлопчика з далекої країни, який ніколи не клав речі на місце. Як вдалося повернути порядок у кімнату та хто додав трохи чарівної магії — у казці Олександри Моніч.
-
«Чому кити великі та мовчазні». Озвучує Анатолій Єрема.
Маленький китик Івасик мав велику-превелику мрію. Магічна історія про те, як він виріс і чому ж для цього довелося мовчати.
-
«Ножиська принцеси Агати». Озвучує Ірина Славінська.
Чарівна казка про принцесу Агату та її незвичайні «ножиська». Ані король з королевою, ані чаклунка не могли дати їм раду, аж до того дня, коли все враз змінилося і принцеса почала пишатися собою й своїми ніжками. Що так змінило думку дівчинки — в цій аудіоказці.
-
«Син чабана». Озвучує Ахтем Сеітаблаєв.
Казка кримських татар про сина пастуха, який був таким сильним та хоробрим, що врятував ціле царство від ворогів.
-
«Лінивий лев». Озвучує Саша Таб.
В одному лісі, в одному прайді жив лев. Був він такий лінивий, що весь день міг пролежати на травичці й нічого не робити. Левиці переживали, чи зможе, в разі небезпеки, такий ледащо їх захистити, тож придумали план, як змусити лева тренуватися. Що з цього вийшло — слухайте в казці.
-
«Майже детективна історія». Озвучує Єлизавета Цареградська.
У чарівному Торбокраї живуть мішки, сумки, портмоне, торби й торбинки. А ще там живе маленька Мішковина. І одного дня у її родині почали зникати коштовні речі. Як Мішковинка провела справжнє розслідування та влаштувала засідку підозрюваному — дізнайтесь у казці.
-
«Про хлопчика, який боявся темряви». Озвучує MamaRika.
Казка про хлопчика, який дуже боявся темряви. Він не гуляв надворі після заходу сонця, навіть у комору по варення сам не ходив. Та однієї ночі все змінилося. Що допомогло хлопчику побороти свій страх — розповідаємо у казці.
-
«Казочка про дракона Омелька». Озвучує Юрій Табаченко.
Дракон Омелько дуже любив вигадувати й розповідати казки, але була одна біда — всі боялися дракона і ховались від нього. Бігав по лісі Омелько то за лосями, то за жабами, аж поки одного дня не знайшовся уважний слухач Омелькових казочок.
Над проєктом працює дитяча редакція цифрових платформ Суспільного Мовлення спільно з командою Радіо Культура за підтримки грантового проєкту від ЄС «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного Мовлення під час війни».
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини, радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також національна мережа місцевих каналів. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.