Травень 26, 2023
Комунікація та розмаїття: Анастасія Гудима взяла участь у конференції з етнополітики
Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке забезпечує мовлення вісьмома мовами національних спільнот і корінних народів й виготовляє про них контент українською мовою для усіх платформ — телебачення, діджитал та радіо. Про це розповіла керівниця Координаційного центру мовлення нацменшин Суспільного Анастасія Гудима під час наради-семінару «Взаємодія держави, етнічних та релігійних спільнот у процесах консолідації українського суспільства», організованого Державною службою України з етнополітики та свободи совісті.
«Суспільне продукує контент про національні спільноти та корінні народи як невіддільної частини соціуму із загальними занепокоєннями та проблемами, що стосуються як спільнот, так і всього суспільства. Залучення думок, поглядів та перспектив представників різних спільнот збагачує інформаційне поле, створює об'єктивне й різностороннє відображення подій, допомагає краще розуміти інтереси та потреби спільнот і враховувати їх при створенні контенту», — зазначила керівниця Координаційного центру.
Анастасія Гудима звернула увагу на стигматизацію спільнот, яка існує у суспільстві, та підкреслила важливість впливу медіа на формування толерантного громадянського суспільства. Вона зазначила, що Суспільне Мовлення є острівцем довіри, де формується об'єктивний контент, руйнуються міфи російської пропаганди.
«Медіа мають великий вплив на формування громадської думки. Наше завдання — створювати медійний простір, який відображає історії різних спільнот, традиції та внесок у суспільство, в якому незалежно від своєї національності, релігійної приналежності, гендерної ідентичності кожен має можливість бути почутим і бачити себе в нашому контенті. Це сприятиме зміцненню єдності, розумінню між різними групами населення та будівництву сильної України», — підкреслила Анастасія Гудима.
Читайте також: Проєкт «Музиканти і війна» Радіо Культура представив Україну на «AudioDocs 2023»
Анастасія Гудима розповіла про мультикультурну команду Координаційного центру нацменшин у регіонах, де кожен має свій досвід, що розширює спектр ідей і поглядів та розмаїття мов, якими Суспільне мовить. На конференції також були представлені предмети з експозиції, присвяченої одному з проєктів команди центру «Відтінки України: нацспільноти та корінні народи», яка раніше розміщувалася в Київському телецентрі «Олівець».
У заході взяли участь керівники департаментів культури, національностей та релігій обласних військових адміністрацій, представники міністерства культури, міністерства юстиції та інші. Анастасія Гудима звернула увагу, що співпраця з представниками обласних військових адміністрацій може розширити можливості щодо створення локального медіаконтенту в різних регіонах України.
Читайте також: Складні розмови про Україну: Алла Скорик — про адвокаційну поїздку журналістів до Брюсселю та Рима
Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.