Новини компанії

Травень 12, 2023

Віталій Портников, Борис Ґудзяк, Антоніо Лукіч, Ольга Сагайдак та інші — 7 розмов, які не можна пропустити

У квітні гості програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура говорили про український фольклор, фільми «Люксембург, Люксембург» і «Бачення метелика», виставу «Карпатський вестерн», а також про культурну дипломатію, зародження «Української весни» в Парижі, заяви Папи Римського Франциска та виміри Перемоги України у війні.

Журналіст і публіцист Віталій Портников розповів про те, що відбувається з Національною премією імені Тараса Шевченка, якими є контури перемоги України у розв'язаній росією війні, чи варто сподіватися на розпад рф та яких дієвих гарантій від Заходу потребуватиме Україна після завершення активних бойових дій? Ведучий — Вадим Карп'як.

Читайте також: Радіо Культура презентує новий радіофільм про Григора Тютюнника

Український режисер Максим Наконечний розповів про те, як знімалася воєнна драма «Бачення метелика», світова прем’єра якої відбулася на одному з найграндіозніших кінофестивалів — Каннському, а також про те, як в Україні ці дев’ять років показують війну. Ведуча — Ірина Славінська.

Митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, президент УКУ Борис (Ґудзяк) ексклюзивно для Радіо Культура розповів про рік великої солідарності з Україною, про заяви Папи Римського Франциска та про відчуття радості у воєнний час напередодні свята Світлого Воскресіння Христового. Ведуча — Олена Гусейнова.

Український сценарист і кінорежисер Антоніо Лукіч розповів про те, як створювався фільм «Люксембург, Люксембург», чому він особистісний, але не автобіографічний, про вибір акторів та про те, як буде змінюватися українське кіно після Перемоги. Ведуча — Наталія Грабченко.

Музикант-мультиінструменталіст, лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка розповів про власні дослідження й трактування українського фольклору, про шляхетність української культури й фемінізм як ознаку шляхетності, а також про історію і майбутні плани фестивалю «Країна мрій». Ведучий — Вадим Карп'як.

Читайте також: Новий сезон «ППО. Протипанічна оборона» — на Радіо Культура

Представниця Українського інституту у Франції Ольга Сагайдак розповіла про присутність України у Франції до 24 лютого 2022 року й після повномасштабного вторгнення; про зародження «Української весни» в Парижі та про те, чи є серед французів попит на українську культуру й українську мову. Ведуча — Ірина Славінська

Директорка і художня керівниця Одеського академічного музично-драматичного театру імені Василя Василька Юлія Пивоварова й актриса театру Римма Зюбіна розповіли про те, як театр відзначає 130-ліття свого патрона, про роботу театру під час широкомасштабної війни та про нову виставу «Карпатський вестерн». Ведуча — Наталія Грабченко.

 «Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура по буднях о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.