Березень 24, 2023
Микола Чернотицький розповів про три сценарії підготовки Суспільного до великої війни
Менеджмент Суспільного розробив три сценарії розвитку російської агресії та протоколи дій для команди за пів року до повномасштабного вторгнення. Про це розповів Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення, під час дискусії на презентації дослідження «Життєстійкість. Битва за майбутнє» з 30 уроками лідерства від 30 українських компаній, які проводять свої команди через досвід війни. Дослідження провела консалтингова група ONE PHILOSOPHY.
Читайте також: «Завдання Суспільного — відстоювати свободу слова», — Микола Чернотицький
«Ми почали розробляти сценарії десь у вересні 2021 року. Їх було три: перший — агресія тільки на Донбасі, другий — атака столиці, і третій — це найгірше, окупація всієї країни. Була сформована команда лідерів, які вели це — у нас були щотижневі зустрічі», — розповів Микола Чернотицький.
Команда Херсонської філії Суспільного, частина якої під час окупації працювала в самому Херсоні, мала унікальні протоколи дій: «Фантастична і героїчна робота, якою я пишаюся — це команда Суспільне Херсон, яка працювала в окупації: частина — з контрольованої території, адмініструючи телеграм-канал. Частина людей — в тимчасово окупованому Херсоні. Ми розуміли, що це небезпечно, у них були свої унікальні протоколи дій, які ми потім поширили серед інших. Важливо, що ми проговорювали: якщо ви не можете цього робити — не треба, і вони працювали, коли була змога. Але це було одне з небагатьох джерел інформації про те, що там відбувається, і це було важливо».
Менеджерам регіональних філій надали право самим вирішувати, чи потрібно евакуюватися — усвідомлюючи контекст і те, що конкретно відбувається на цій території у даний проміжок часу. «Ми декому пропонували евакуюватися, але вони відказали, що допоки не буде втрачений зв’язок на 48 годин, то продовжать працювати», — додав голова правління.
Не всі рішення пройшли перевірку реальністю. Близько 30% працівників після початку повномасштабного вторгнення мали спочатку перевезти свої сім’ї в безпечне місце, а вже потім повернутися до роботи: «У нас були ключові фігури, які мали вийти на роботу у випадку агресії в перші години, але люди почали спочатку рятувати свої сім’ї, а потім ставати до роботи. І це зрозуміло, безпека людей — найбільший пріоритет. Ми зробили апдейт протоколів, де це врахували».
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Фото — Анастасія Мантач