Березень 17, 2023
«Завдання Суспільного — відстоювати свободу слова», — Микола Чернотицький
Суспільне Мовлення є ключовим стовпом сильної демократії, а його реформу називають однією з найуспішніших в Україні. Про це розповів Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення, в інтерв'ю японському суспільному мовнику NHK.
«Ми молода компанія і молодий суспільний мовник. Створення Суспільного Мовлення в Україні було вимогою Ради Європи. Оскільки Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС, відповідно, Суспільне Мовлення — має бути, без цього не може бути демократії. Це не завжди розуміють у владі, і нам доводиться всі роки нашого існування це доводити, відстоювати незалежність», — розповів Микола японським колегам.
Читайте також: Мартін Шредер: «Для нас важлива підтримка Суспільного Мовлення»
Говорячи про воєнні обмеження, які запровадив уряд, він додав, що ставиться до них із розумінням: «Логічні обмеження, які накладає воєнний стан, зараз не обмежують свободу слова. Однак ми розуміємо, особливо у ці часи, що є ризик, коли воєнні обмеження можуть перейти в політичні. Наше завдання як мовника в тому числі відстоювати свободу слова і не допустити таких перетворень».
При цьому він звернув увагу, що мають бути однакові та прозорі правила акредитації для журналістів від Міністерства оборони України: «Я за те, щоб були чіткі, прозорі правила — зрозумілі всім учасникам процесу. Тоді це знімає більшість питань, у такому разі неважливо, чи це військові, влада або журналісти. Одні мають поважати роботу інших і навпаки, і всі розуміють, які обмеження накладає повномасштабна війна. Я за те, щоб були логічні і зрозумілі правила для всіх».
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Фото — Леся Луцюк